Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa

Malé a střední podniky mají dobré výsledky a pozitivně se dívají do budoucna

Jak ukázal nedávný průzkum Hospodářské komory, malé a střední podniky se nejbližší budoucnosti nebojí. Velké většině z nich se daří uskutečňovat plány, které si začátkem roku vytyčily a mnohé zvládají i něco navíc.

Malé a střední podniky mají dobré výsledky a pozitivně se dívají do budoucna.jpg
Datum článku: 12. 10. 2016

Pozitiva je nutno využít a nedělat plány na horší časy zbytečně dopředu

Je sice dobré počítat i s méně příznivou budoucností, ale úměrně stavu věci. Daleko lepší je chopit se dobré příležitost a vytěžit z ní maximum.

Samotné firmy potvrzují, že v současnosti pociťují ekonomické uvolnění a daří se jim uskutečňovat i plány, které ještě loni musely odkládat. A většina podniků také doufá, že pozitivní ekonomický trend vydrží až do konce letošního roku i dále. Daří se hlavně výrobním podnikům a obchodům. Daří se získávání zakázek i dobře hospodařit s financemi. Podniky se nemusí bát přijímat zaměstnance, a mnohé z nich už je lépe motivují i finančně. Přidává se na platech a více se láká i na nejrůznější benefity.

Co firmám kazí dobrou náladu, je stále velké množství administrativy, které se snižuje jen velmi pomalu. Dalším neblahým jevem, který kazí podnikový optimismus, je boj s nedostatkem zaměstnanců a jejich vzájemné firemní přetahování.

Příznivý ekonomický vývoj je důležité využít k vytváření finančních rezerv a kvalitnějšího firemního zázemí. V širším horizontu je pak dobré upravovat systém hospodaření s veřejnými financemi a pamatovat na tvorbu rezerv i pro zdravotní i sociální systém a nezapomínat na důchody. Vše je však potřeba nedělat zbytečně s přílišným předstihem. Jde zkrátka o využití příležitosti s rozmyslem řádného hospodáře.

 

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Jednoduché účetnictví znovu přichází ke slovu, ale jen pro některé účetní jednotky

Jednoduché účetnictví znovu přichází ke slovu, ale jen pro některé účetní jednotky

Datum článku: 18. 05. 2015

  Novela zákona o účetnictví, která začne platit od roku 2016 přinese některým účetním jednotkám možnost…

Více informací
Podnikání žije a podnikatelů opět přibylo

Podnikání žije a podnikatelů opět přibylo

Datum článku: 22. 01. 2015

Dnešní náročná doba nám nepřináší příliš mnoho optimistických zpráv, ale jednu tu pro vás máme. Touto zprávou…

Více informací