Evidence pracovní doby se zřejmě bude muset vést z rozhodnutí Soudního dvora EU důkladněji
Evidence pracovní doby se někde vede velmi precizně a jinde je systém volnější. Různé přístupy k dané problematice se však budou nejspíš muset v rámci EU přísně sjednotit, rozhodl o tom Soudní dvůr EU.

Plány na sjednocení a zpřísnění postupů evidence pracovní doby zřejmě způsobí hluboké vrásky zaměstnavatelům
Ze Soudního dvora EU zaznělo po jeho posledním květnovém zasedání přísné rozhodnutí. Musí se přísně sjednotit a zpřesnit postup evidence pracovní doby zaměstnanců s jednoznačným uvedením začátku a konce pracovní doby, aby se zamezilo nekalým praktikám s neproplácením přesčasů, noční práce a podobně, což se v současnosti v mnoha zemích děje velmi často. Jednotlivé státy EU budou tedy muset své zákony ohledně zaměstnávání změnit tak, aby evidence pracovní doby měla všude stejná a přísně kontrolovaná pravidla s přísnými sankcemi za nedodržování.
Jednotlivé země musí tedy zaměstnavatelům na svém území uložit zavedení přesného a striktně prokazatelného měření a prokázání délky pracovní doby. Uvedené nařízení má zesílit ochranu práv zaměstnanců, aby za všechnu odvedenou práci dostali všechny peníze, které jim právem náleží.
Jenže zavést uvedené nařízení do praxe bude pro zaměstnavatele ve všech zemích velmi složitý a nesnadný úkol. I tuzemští zaměstnavatelé poukazují na to, že takováto věc bude velmi komplikovaná. Přesná evidence pracovní doby v případě práce z domova a flexibilních úvazků nebude nic lehce proveditelného a zaměstnavatelům přinese zřejmě hluboké vrásky, protože onen nelehký úkol bude jen na jejich bedrech. Více zde.
Podobné články
Ochranné pracovní prostředky zaměstnanců znamenají pro zaměstnavatele řadu povinností
Každý zaměstnavatel má ze zákona povinnost zajistit zaměstnancům bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Z uvedené…
Více informacíPráce s evidencí ohledně DPH není zrovna málo, ale jde i usnadnit
Daňové administrativy mají podnikatelé stále nad hlavu i navzdory ujišťování politiků, že se daný proces…
Více informacíOSVČ pečující o děti do čtyř let budou moci podnikat na vedlejší činnost i bez čerpání rodičovského příspěvku
Chystá se novelizace zákona, která by měla usnadnit podnikání rodičům OSVČ, kteří pečují o dítě do čtyř let…
Více informacíRodičovský příspěvek by se měl zvýšit od ledna 2024 o 50 000 Kč
Rodičovský příspěvek čili dávka vyplácená státem rodičům, kteří pečují o dítě do čtyř let věku, by se…
Více informací