Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Kódy od lékařů specialistů k přednostnímu očkování v očkovacích centrech přijdou rizikovým pacientům nejčastěji SMS zprávou a poté je třeba neotálet s registrací, protože platí jen do 30. dubna

Ambulatní lékaři specialisté začali průběžně rozesílat kódy k přednostnímu očkování proti Covidu-19 svým pacientům se závažnými diagnózami, kteří jsou ohroženi těžkým průběhem Covidu. Pacienti, kteří daný kód obdrží, se mohou od středy 24. března 2021 začít registrovat k očkování v centrálním systému na webu ministerstva zdravotnictví. Přednostní očkování umožní právě registrace pod daným kódem. Je důležité s tímto procesem příliš neváhat, protože kódy platí jen do 30. dubna.

Kódy od lékařů specialistů k přednostnímu očkování v očkovacích centrech přijdou rizikovým pacientům nejčastěji SMS zprávou a poté je třeba neotálet s registrací, pro 2.jpg
Datum článku: 23. 03. 2021

Od středy 24. března se spustí registrace k očkování a následně očkování pro pacienty se závažnými diagnózami, kteří mají kód od lékaře specialisty k přednostnímu očkování

Očkování proti onemocnění Covid-19 sice neběží úplně hladce, ale pacienti se závažnými onemocněními, kterým by v případě nákazy Covidem, hrozil těžký průběh nemoci právě s ohledem na jiné závažné onemocnění, kterým trpí, dostanou v očkování přece jen přednost.

Ministerstvo zdravotnictví právě nyní potvrdilo na svých stránkách, že od středy 24. března 2021 se mohou pacienti se závažnými diagnózami, kteří již od lékaře specialisty obdrželi speciální osmimístný kód registrovat k přednostnímu očkování.

Pomocí uvedeného kódu se pacient sám registruje do centrálního registračního systému ministerstva zdravotnictví. Registrace se provádí na webových stránkách daného ministerstva. V přihlašovacím formuláři je třeba zaškrtnout údaj, že se jedná o pacienta s chronickým onemocněním, poté už stačí zvolit si lékařem doporučené očkovací místo a zde si vybrat čas očkování. S danou registrací je třeba neváhat, protože výše uvedené kódy mají omezenou platnost. Platí jen do 30. dubna.

K samotnému očkování je důležité mít lékařskou zprávu od specialisty, který pacienta na přednostní očkování posílá

Důležité je, aby se pacient s přednostním očkováním dostavil ve zvoleném termínu včas do příslušného očkovacího centra a měl sebou potřebné dokumenty. Uvedení pacienti si musí vzít kromě občanského průkazu a průkazu pojištěnce, ještě lékařskou zprávu od specialisty, který je na přednostní očkování poslal a od něhož dostali příslušný registrační kód. K uvedenému účelu postačí zpráva z poslední návštěvy u daného lékaře. Uvedená zpráva prokáže, že se pacient u lékaře skutečně léčí a má na přednostní očkování nárok. Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje, že bez této zprávy nebude pacientovi očkování umožněno.

Po naočkování první dávkou bude pacientovi přímo v očkovacím centru rovnou sdělen termín, kdy se má dostavit na druhou dávku očkování. Termín tohoto druhého očkování si nemůže pacient sám vybrat.

Může se stát, že kód od specialisty pacientovi nepřijde do 24. března, ale později, není důvod k panice a je možné se lékaři připomenout

Pokud pacienti se závažnými diagnózami například diabetici, kardiaci, pacienti s chronickým onemocněním plic, jater, ledvin a další osoby, které se dlouhodobě léčí se závažnými diagnózami u specialistů, nedostanou výše uvedený kód do 24. března 2021, není to důvod k panice. Ministerstvo zdravotnictví rozesílá tyto kódy lékařům postupně a lékaři je následně rozesílají většinou formou SMS zpráv svým pacientům. Rizikových pacientů mají právě ambulantní specialisté velké množství, a proto se zřejmě mnohým stane, že kód pacientovi pošlou až po čtyřiadvacátém dubnu. Pokud pacient do několika dnů po tomto datu, kód neobdrží, měl by se svému lékaři připomenout. Lékaři jsou si vědomi uvedeného omezení platnosti, kódu a snaží se je dostat ke svým pacientům, nejrychleji, jak je to možné.

K přednostnímu očkování rizikových pacientů bude docházet i v ordinacích praktiků, kteří se do očkování zapojují podle dostupnosti očkovací látky

Také praktičtí lékaři dostali za úkol vytvořit seznamy svých pacientů s rizikovými diagnózami k přednostnímu očkování. Tyto seznamy mají praktičtí lékaři vytvořeny a do očkování se zapojují postupně podle toho, jak je pro jejich ordinaci k dispozici očkovací látka.

Očkování v ordinacích praktických lékařů by mělo zpřístupnit očkování i těm pacientům, kteří se nezvládnou samostatně registrovat k očkování přes centrální rezervační systém, kvůli zdravotnímu omezení či vysokému věku.

Praktičtí lékaři tyto pacienty aktivně ohledně očkování oslovují a zařizují jim očkování přímo v ordinacích. V případě imobility takového pacienta když jeho zdravotní stav neumožňuje návštěvu ordinace, mají praktičtí lékaři možnost provést toto očkování u pacienta doma v průběhu návštěvních pochůzek.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Podnikatelé si stěžují, že nemají dost informací o podpoře při zasažení energetickou krizí

Podnikatelé si stěžují, že nemají dost informací o podpoře při zasažení energetickou krizí

Datum článku: 24. 11. 2022

Podnikatelé, kteří jsou zasaženi současnou energetickou krizí a měli by zájem o podporu a pomoc, si stěžují, že…

Více informací
O prvním listopadovém víkendu nebude možné se na ČSSZ přihlásit z datové schránky

O prvním listopadovém víkendu nebude možné se na ČSSZ přihlásit z datové schránky

Datum článku: 04. 11. 2022

Také datové schránky respektive připojení přes ně může mít odstávku, a nelze se daným prostřednictvím připojit…

Více informací
Služba nahlížení na vybrané daňové údaje s koncem listopadu 2022 skončí

Služba nahlížení na vybrané daňové údaje s koncem listopadu 2022 skončí

Datum článku: 24. 10. 2022

Spolu s Finanční správou opět připomínáme podnikatelům i poplatníkům, používajícím službu Nahlížení…

Více informací
Informace o odvolání člena orgánu obchodní společnosti nesmí chybět v pozvánce na valnou hromadu

Informace o odvolání člena orgánu obchodní společnosti nesmí chybět v pozvánce na valnou hromadu

Datum článku: 17. 08. 2022

Valná hromada je nejvyšším oficiálním orgánem kapitálových společností, tedy společností s ručením omezeným…

Více informací