Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Linka pomoci 1212 bude podnikatelům sloužit dál minimálně do konce roku 2020

I když se stav ohledně epidemie Koronaviru stále vyvíjí, situace je již klidnější a akutní ohrožení zatím pominulo. Pomoc a dobrá rada se podnikatelům hodí stále, a proto pro ně i nadále bude fungovat linka 1212, což je linka krizové telefonické pomoci.

Linka pomoci 1212 bude podnikatelům sloužit dál mi 2.jpg
Datum článku: 02. 07. 2020

Od července slouží krizová linka 1212 k pomoci podnikatelům. Rezort zdravotnictví má infolinku novou

Ministerstvo průmyslu a obchodu zřídilo v souvislosti s koronavirovou epidemií už od 15. března 2020 krizovou telefonickou linku 1212, kde mohli lidé bezplatně a rychle získat všechny nejdůležitější aktuální informace související se všemi opatřeními, pro danou situaci. Jednalo se o základní informace zdravotnické, ale i o informace pro podnikatele, kteří museli uzavřít či omezit provoz. Podnikatelé se zde dozvídali, jaká je možnost pomoci a jak a kde o ni žádat a mnoho dalších užitečných informací. A jak se ukázalo, zájem o rychlou radu a pomoc ohledně toho, jak se v podnikání poprat s dopady pandemie mají podnikatelé dál.

Od prvního července bude uvedená linka 1212 sloužit výhradně pro radu podnikatelům. Ministerstvo zdravotnictví má novou vlastní linku pomoci na čísle 224 972 222.

Na lince 1212 mohou podnikatelé hledat nadále rady související s koronavirem a podnikáním, ať už jde o to, jak získat pomoc z některého z podpůrných programů Covid nebo třeba o ošetřovné pro OSVČ. Tato telefonická podpora je zde pro podnikatele dostupná každý všední pracovní den od 7 00 až do 18 00 hodin a počítá se s jejím fungováním nejméně do konce roku 2020. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Telefonické dotazy už Finanční správa vyřizuje z místně příslušných pracovišť FÚ

Telefonické dotazy už Finanční správa vyřizuje z místně příslušných pracovišť FÚ

Datum článku: 01. 06. 2023

Od dnešního dne 1. 6. 2023 mění Finanční správa způsob telefonické komunikace s veřejností. Dotazy veřejnosti bude…

Více informací
Lidem čekajícím na vyřízení důchodu nebude hrozit dluh na zdravotním pojištění

Lidem čekajícím na vyřízení důchodu nebude hrozit dluh na zdravotním pojištění

Datum článku: 30. 05. 2023

Současná doba je v mnoha ohledech vypjatá a nestandardní i z hlediska čekání na vyřízení důchodů. Čekací…

Více informací
Zrychlené mimořádné odpisy majetku pro rok 2023 a 2024 by měly pomáhat místo seškrtaných dotací

Zrychlené mimořádné odpisy majetku pro rok 2023 a 2024 by měly pomáhat místo seškrtaných dotací

Datum článku: 30. 05. 2023

Připravovaný konsolidační nebo taktéž úsporný balíček, který v současnosti připravuje vláda ČR, bude poměrně…

Více informací
Archivace dokladů se týká podnikatele vždy a při skartaci je třeba uvážlivost

Archivace dokladů se týká podnikatele vždy a při skartaci je třeba uvážlivost

Datum článku: 05. 05. 2023

Archivace důležité dokumentace se při podnikání nevyhne žádnému podnikateli. Záležitost se týká jak velkých…

Více informací