Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Odložené platby se skipovacím systémem mohou být pomocníkem, ale mohou svést i do propasti dluhů

Odložené platby jsou stále větším trendem i mezi drobnými spotřebiteli. Největším hitem a novinkou současnosti je platba pomocí takzvané skipovací karty, která umožňuje odložit zaplacení platby do 50 000 Kč až na 50 dní. Jenže i zde může snadno platit staré přísloví, že bez rozvážného úsudku se z dobrého sluhy může stát zlý pán.

Odložené platby se skipovacím systémem mohou být pomocníkem, ale moh 2.jpg
Datum článku: 12. 10. 2020

Nové skipovací účty mají možností odložení platby podle společnosti Mall Pay usnadnit nákupy, ale ne podporovat nákupy na dluh

Každému jedinci se může v životě stát, že si nutně potřebuje koupit nějakou nezbytnou věc, jako třeba náhradu za doslouživší ledničku sporák či něco podobného, ale výplata má na účet teprve dorazit až v dalších dnech. V uvedených chvílích může být nákup, u něhož se dá odložit platba velkým pomocníkem.

Možností odložit platbu za nákup přibývá i v případě online nákupů. Společnost Mall Pay láká klienty na celkem čtyři skipovací účty, kdy je možné odložit platbu za nákup na příhodnější dobu. Platbu lze odložit o 14 dnů nebo 20 dnů i déle a může jít o částku do 50 000 Kč. Splatit peníze je následně nutné do 20 dne následujícího měsíce, ale případně to můře být i interval delší. Čím vyšší, je částka k platbě tím, nutnější je prověření zákazníka. Uvedené prověření je zdarma a do 50 dnů je odložení bez úroků. U ověřených záležitostí je následně možné prodloužit si lhůtu k zaplacení ještě o delší dobu, ale za každé další odložení už si zákazník musí zaplatit. Když se začne přibližovat chvíle, kdy je nutné zaplatit, společnost to začne zákazníkovi připomínat. Pokud se i přesto stane, že zákazník datum platby promešká, je mu zaslána několikrát symbolická upomínka.

Pokud se zákazník dostane do potíží s placením, ale se společností komunikuje, snaží se s ním společnost hledat řešení. Pokud zákazník neplatí a nekomunikuje, řeší se spor s pomocí právníků vymáháním. Podle společnosti Mall Pay má nakupování s možností odložené platby zákazníkům umožnit nakupovat komfortně a ve chvíli, kdy je to potřeba bez ohledu na to, že výplata ještě zrovna nedorazila na účet, ale rozhodně nejde o to učit zákazníka nezodpovědnému nakupování na dluh.

Dluhové poradny však připomínají, že každé odkládání platby je nutné si rozmyslet a stále pamatovat na to, že v určitý čas bude třeba zaplatit

Poradny, které pomáhají dlužníkům v nesnázích, odkládání plateb neodsuzují ani od takového postupu houfně neodrazují. Uvedené společnosti nepopírají to, že uvedená možnost odložení platby může mnoha lidem skutečně pomoci, ale současně připomínají, že pokud chce jedinec tuto možnost využít, musí mít dostatek disciplíny. Tato možnost nestarat se o zaplacení je velmi snadno dosažitelná všem a často svádí právě ty, kteří mají s plněním termínů potíže, a problém s dluhy pak na sebe nenechá dlouho čekat. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Třetí Milostivé léto umožní splácet s pomocí splátkového kalendáře

Třetí Milostivé léto umožní splácet s pomocí splátkového kalendáře

Datum článku: 02. 06. 2023

Třetí oddlužovací akce státu čili Milostivé léto, která dá šanci tisícům dlužníků být zase bez dluhů, už je…

Více informací
Lidem čekajícím na vyřízení důchodu nebude hrozit dluh na zdravotním pojištění

Lidem čekajícím na vyřízení důchodu nebude hrozit dluh na zdravotním pojištění

Datum článku: 30. 05. 2023

Současná doba je v mnoha ohledech vypjatá a nestandardní i z hlediska čekání na vyřízení důchodů. Čekací…

Více informací
Za nezaplacenou daň z nemovitosti hrozí příslušná sankce i v roce 2023

Za nezaplacenou daň z nemovitosti hrozí příslušná sankce i v roce 2023

Datum článku: 22. 05. 2023

Také v roce 2023 mají všichni vlastníci nemovitosti případně nemovitostí, povinnost zaplatit příslušnou daň jinak…

Více informací
Do poloviny března 2023 je možné si žádat o údaje k platbě daně z nemovitosti na e-mail

Do poloviny března 2023 je možné si žádat o údaje k platbě daně z nemovitosti na e-mail

Datum článku: 09. 03. 2023

Také v roce 2023 je zde pro všechny majitele nemovitostí povinnost zaplatit příslušnou daň z nemovitosti, případně…

Více informací