Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Příspěvek na dojíždění do práce má své vady a chtělo by to změnu

Že dobrý úmysl nemusí mít jednoznačně snadnou cestu k realizaci a rychle přinášet pozitivní změny k lepšímu se potvrzuje i u příspěvku na dojíždění do zaměstnání pro lidi, kteří si po dlouhé době nezaměstnanosti sehnali práci. Nový příspěvek je vítán a žádán, pod přísným drobnohledem jeho požadavků, projde zatím jen minimum uchazečů.

Příspěvek na dojíždění do práce má své vady a chtělo by to zmenu.jpg
Datum článku: 17. 05. 2016

Dojet za novou prací mělo být od dubna v některých krajích nadějnější ale

Pomoc dlouhodobě nezaměstnaným z krajů s vysokou nezaměstnaností zpět do pracovního procesu to je hlavním úkolem nového příspěvku, který se do rodiny sociálních podpor zařadil zhruba před měsícem. Příspěvek by měl lidem jenž byli dlouhodobě nezaměstnaní usnadňovat nejen cestování do vzdáleného zaměstnání, ale v souvislosti se zaměstnáním může přispívat i na řešení ubytování zaměstnance nebo třeba hlídání dětí. Jenže zřejmě v důsledku neblahých předchozích zkušeností se zneužíváním nejrůznějších příspěvků a podpor nastavilo ministerstvo laťku pro získání tak vysoko, že většina nezaměstnaných se z Úřadu práce, kde o inkriminovaný příspěvek požádá vrací s nepořízenou.

Nejen být dlohodobě nezaměstnaný a najednou mít práci s delší perspektivou ale i další řada podmínek

Ke získání příspěvku si žadatel musí proklestit cestu řadou podmínek jejichž sousledné splnění se podle pracovníků Úřadů práce zatím velmi nedaří a sami tito odborníci žádají v uvedené problematice změnu, aby příspěvek skutečně mohl sloužit svému účelu.

To že je příspěvek na dojíždění vyplácen zpětně za odpracovaný měsíc po předložení výplatního listu a okouše jej každá případná absence v době které příspěvek nenáleží je celkem logické a bylo by to daní akceptovatelnou a pochopitelnou. Jenže to není jediná podmínka ty ostatní jsou pro dlouhodobě nezaměstnané daleko tvrdší a plní se velmi těžko.

Aby byl na příspěvek nárok je třeba být v evidenci nezaměstnaných alespoň dvanáct měsíců po sobě jdoucích, ale ve chvíli kdy je žádáno už je potřeba mít uzavřen pracovní poměr nejméně na dobu jednoho roku, ale raději delší a ideálně na dobu neurčitou. Jedině uchazeči, kteří se stali obětmi hromadného propouštění mohou o příspěvek požádat dříve než po roce nezaměstnanosti. Ani když se nakrásně podaří toto kritérium splnit není ještě vyhráno a je třeba pokořit další. Práce, které se dotyčný bude věnovat nesmí být v místě bydliště, ale musí od něho být vzdálena minimálně deset kilometrů. Kdo by chtěl příspěvek při kratší vzdálenosti musel by prokázat že na dané trase neexistuje pravidelný spoj veřejnou dopravou a pak by měl při splnění i předchozích podmínek nárok na příspěvek 1000 Kč jinak ne. Aby bylo možné uvedený příspěvek žádat nesmí dotyčný vydělávat více než je průměrná hrubá mzda a nesmí chtít dojíždět do zaměstnání ve kterém již v posledních 24 měsících pracoval.

Teprve když je dodrženo vše uvedené co se musí a nesmí je možné získat příspěvek na dopravu do zaměstnání a kdo bude dojíždět dále jak 50 Km může dosáhnout i na maximální částku této podpory 3 500 Kč. Jenže to se pod uvedeným ostřížím zrakem pravidel zatím podaří málokomu a i nižší částky jsou zatím pro velkou skupinu žádajících v nedohlednu protože je některý z požadavků nemilosrdně zabrzdí.

 

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Projekt Záruky pro mladé pomáhá najít práci nejmladším uchazečům o zaměstnání

Projekt Záruky pro mladé pomáhá najít práci nejmladším uchazečům o zaměstnání

Datum článku: 19. 02. 2021

Mezi uchazeči o zaměstnání jsou často i velmi mladí lidé do 29ti let a byť jim třeba nechybí vzdělání, tak ani…

Více informací
Vyřazení uchazeče o zaměstnání z evidence ze zdravotních důvodů už bude možné jen s odborným lékařským posudkem

Vyřazení uchazeče o zaměstnání z evidence ze zdravotních důvodů už bude možné jen s odborným lékařským posudkem

Datum článku: 11. 02. 2021

Vyřazení uchazeče o zaměstnání z evidence úřadu práce ze zdravotních důvodů může být zatím velmi rychlý…

Více informací
Zaměstnávání manžela či manželky na pracovní poměr nebo dohody je zákonem zakázáno

Zaměstnávání manžela či manželky na pracovní poměr nebo dohody je zákonem zakázáno

Datum článku: 04. 02. 2021

Zaměstnávání má svá pevná zákoníkem práce stanovená pravidla, která je nutné respektovat také v rámci…

Více informací
Plnění povinného podílu za osoby se zdravotním postižením je nutné vyřešit do poloviny února 2021

Plnění povinného podílu za osoby se zdravotním postižením je nutné vyřešit do poloviny února 2021

Datum článku: 21. 01. 2021

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je velmi důležité pro nejen pro samotné osoby s postižením, ale i pro…

Více informací