Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Pro pracující na dohody se už snad také rýsuje finanční pomoc kvůli koranavirovým problémům

Konečně snad světýlko naděje na pomoc se zvládáním následků virového řádění svitne i lidem pracujícím na dohody, kteří odváděli pojistné. Včera o dané problematice jednala ministryně financí s Piráty a k dohodě je podle ministryně blízko.

Pro pracující na dohody se už snad také rýsuje finanční pomoc kvůli k 2.jpg
Datum článku: 18. 06. 2020

Příspěvek pro lidi pracující na dohody vidí Piráti na 350 Kč denně

Lidé, kteří před koronavirovou krizí pracovali na některou z dohod o práci konané, mimo pracovní poměr  se zatím pomoci na překonání následků této těžké situace příliš nedočkali. Podpory se zatím dočkali OSVČ i společníci eseróček, ale na uvedenou skupinu pracujících i těch kteří si i při této formě práce odvádějí pojistné, se jaksi pozapomínalo. A právě toto nevěnování se dané skupině dlouhodobě a hlasitě kritizuje Pirátská strana. V současnosti to vypadá, že konečně kritika zapůsobila, ledy se pohnuly a dohodáři se snad dočkají pomoci v podobě příspěvku 350 Kč na den.

Po včerejším jednání ministryně Schillerové s Piráty o podpoře rozpočtu se nakonec dohodlo také to, že i podpora pro dohodáře je pro ministryně akceptovatelná nyní se hledají konkrétní podmínky. Ministryně se v dané záležitosti vyjádřila tak, že k dosažení konkrétní dohody je už velmi blízko. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Optimalizaci daně z příjmů v podnikání je nejlépe vyřešit do konce roku 2023

Optimalizaci daně z příjmů v podnikání je nejlépe vyřešit do konce roku 2023

Datum článku: 28. 11. 2023

Podnikatelé, kteří usilují o efektivní snížení své daňové povinnosti z příjmů pro rok 2023, mají nyní…

Více informací
Firmy budou muset povinně jasně informovat nejen zaměstnance o odměňování a skončí doložky o mlčenlivosti

Firmy budou muset povinně jasně informovat nejen zaměstnance o odměňování a skončí doložky o mlčenlivosti

Datum článku: 27. 11. 2023

Zaměstnavatelé budou mít již brzy nové povinnosti ohledně informování zaměstnanců i inspektorátu práce ohledně…

Více informací
Přechod práv a povinností mezi zaměstnavateli musí být projednán  s odbory i radou zaměstnanců

Přechod práv a povinností mezi zaměstnavateli musí být projednán s odbory i radou zaměstnanců

Datum článku: 23. 11. 2023

V případě převedení činnosti i zaměstnanců od jednoho zaměstnavatele k jinému zaměstnavateli, musí být ze…

Více informací
Volno zaměstnanců na dohody při všech přípustných překážkách v práci na straně zaměstnance

Volno zaměstnanců na dohody při všech přípustných překážkách v práci na straně zaměstnance

Datum článku: 20. 11. 2023

Novela zákoníku práce, která vstoupila v platnost v říjnu 2023, přinesla podstatné změny v postupech a pravidlech…

Více informací