Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Zákazníky nám udrží fungující a spolehlivý servis

Nejlepším důkazem fungování a prosperity firmy je spokojený zákazník, který se vrací a nejen že znovu využívá naše produkty a služby, ale ještě navíc zcela nenuceně naši firmu propaguje a dostává ji do povědomí stále širšího okruhu lidí.

Zákazníky nám udrží fungující a spolehlivý servis.jpg
Datum článku: 26. 08. 2015

Uváděný typ zákazníka je pro firmu povzbuzením a důkazem, že svou činnost děláme dobře, ale na druhé straně je potřeba nenechat se ukolébat pozitivním výsledkem a v načatém díle pokračovat. I spokojenému zákazníkovi je třeba nabídnout další služby, novinky, pozitivní přístup a motivaci k věrnosti.

Je dobré si uvědomit, že získávání nových zákazníků nemusí být vždy tou nejlepší strategií a může být časově, organizačně i finančně mnohem náročnější, než udržet si stávající spokojenou klientelu. Vždyť často stačí přidat drobnou službu navíc do zákaznického servisu a spokojenost je opět vyšší. Mnoho úspěšných podnikatelů proto klade na udržení zákaznické a klientské základny stejný důraz jako na dobré vztahy s obchodními partnery.

Čím si zákazníka ještě více přitáhnout?

Jak vidíme z výše uvedených řádků je velmi podstatné být stále ve střehu, naslouchat, ptát se, reagovat a diskutovat. Touto aktivitou totiž zjistíme, kde jsou v zákaznickém servisu ještě rezervy, co by bylo pro zákazníka ještě větší pomocí. Poskytování kvalitního servisu není jen výsadou technických oborů. Například řezník, který k široké nabídce vždy kvalitního čerstvého masa, poradí a pomůže výrobek nachystat tak, aby zpracování bylo co nejjednodušší, přidá třeba ještě koření na daný produkt vhodné, nabídne dopravu k zákazníkovi a podobně.

Co je pro prodejní servis zásadní

Ulehčit první kroky – základem dobrého servisu je účinná a konkrétní pomoc a poradenství v začátcích. Pomoc s instalací a uvedením výrobku do provozu, vyplnění důležitého formuláře nebo třeba přesné naporcování masa to vše může být obrovskou pomocí. Často může zásadně pomoci i rada odborníka poskytnutá telefonicky či přes internet.

Flexibilní nabídka produktů – kvalitní servis by měl umět uspokojit co nejširší spektrum zákaznických přání. Znamená to být ve střehu a mít po ruce, jak nejnovější aktuální trendy produkty, tak ale i ty starší žádané a osvědčené. Zákazník si dobře pamatuje, že u vaší firmy sehnal právě to, po čem jinde pátral marně.

Hlídat životnost produktů – dobré je vést si evidenci o tom, jaký výrobek s jakou životností zákazníkovi prodáváme. Následně je pak možné, zvláště v případě techniky, klienta předem upozornit na končící životnost a potřebu výměny výrobku. Pomůžeme tím předejít nejen náhlému selhání výrobku, ale i dalším nepříjemnostem, což uživatel jistě ocení.

Profesionální vyřizování stížností a reklamací - tato nezbytná součást zákaznického servisu je tím méně příjemným článkem celého procesu, ale o to odpovědněji a pečlivěji je třeba k němu přistupovat. Zodpovědná firma se bude snažit uvedené záležitosti řešit citlivě, rychle a odborně s co největším ohledem na narovnání vztahů se zákazníkem a udržení dobrého jména firmy. Vše musí být v souladu se Zákonem o ochraně spotřebitele i Občanským zákoníkem.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Zdravotní služby na dálku, jsou dobrým pomocníkem, ale nemohou zcela nahradit běžnou lékařskou péči

Zdravotní služby na dálku, jsou dobrým pomocníkem, ale nemohou zcela nahradit běžnou lékařskou péči

Datum článku: 01. 06. 2020

Na první pohled se může poslední dobou zdát, že občan v brzké době bude moci odbourat návštěvy lékařů a vše…

Více informací
Otevírání obchodů a služeb bude postupné od 20 dubna až do 8 června 2020

Otevírání obchodů a služeb bude postupné od 20 dubna až do 8 června 2020

Datum článku: 15. 04. 2020

Uzavření téměř všech obchodů a služeb, kvůli šíření nemoci Covid-19 bylo na našem území razantní a rychlé.…

Více informací
Uzavření firmy je třeba i v nouzi důkladně promyslet a mít objektivní důvod, bez toho nelze dosáhnout na státní pomoc

Uzavření firmy je třeba i v nouzi důkladně promyslet a mít objektivní důvod, bez toho nelze dosáhnout na státní pomoc

Datum článku: 23. 03. 2020

Úplné uzavření firmy a zastavení procesu fungování je třeba navzdory panující krizi pečlivě promýšlet. Pečlivě…

Více informací
Krizová opatření v sociálních službách zakazují vycházky, uzavřou stacionáře i chráněné dílny, ale  nejzákladnější pomoc půjde snáze

Krizová opatření v sociálních službách zakazují vycházky, uzavřou stacionáře i chráněné dílny, ale nejzákladnější pomoc půjde snáze

Datum článku: 17. 03. 2020

Krizová situace kvůli virové nákaze Covid 19 si žádá mimořádná opatření a velmi omezující opatření také…

Více informací