Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Hlavní výhody zaměstnaneckých benefitů pro zaměstnance i zaměstnavatele

Věděli jste o tom, že benefity pro zaměstnance jsou přínosné také pro zaměstnavatele? O tomto aspektu se totiž mluví málokdy. Každého více zajímá, jaké výhody může čerpat jakožto zaměstnanec a jaký krok navíc je pro něj zaměstnavatel ochotný udělat. Proč si dát, jakožto zaměstnavatel, s výběrem těch nejvhodnějších stravenek práci?

shutterstock_2043040187.jpg
Datum článku: 03. 04. 2023

Papírové stravenky jsou pasé, nyní frčí e-stravenky

Při pracovním pohovoru se zájemci o práci nebojí zeptat na to, jaké výhody z jejich pracovního poměru budou vyplývat. Na mysli mají samozřejmě to, v jaké formě a hodnotě jim budou poskytovány stravenky. Proč je zájem o benefity v moderní společnosti tak veliký? Tak především proto, že stravenky již nemají papírovou podobu, ale ve 21. století se přechází na nový systém, pro nějž je typická e-stravenka.

Výhody benefitních programů pro zaměstnavatele

Jak již samotný název napovídá, e-stravenky se nahrávají na kartu, tudíž je jejich čerpání mnohem snazší, efektivnější a praktičtější. Tím ovšem jejich výhody nekončí. Z benefitních programů těží také zaměstnavatelé. Podle zákona jsou totiž benefity osvobozeny od od daně z příjmů a odvodů sociálního a zdravotního pojištění.

Oboustranně výhodné programy

Výsledkem je tedy to, že zaměstnavatel na zdravotním a sociálním pojištění ušetří 8,3 % v porovnání s tím, kdyby svým zaměstnancům stejný finanční obnos vyplatil v hrubé mzdě, a pracovník si může díky podpoře svého zaměstnavatele užívat flexibilní čerpání výhod.

Benefitní programy jsou skvělým způsobem, jak pracovníkům dopřát přesně to, po čem ve svém volném čase touží, a to navíc v pohodlné a moderní formě. E-stravenky lze nahrát na Visa kartu a propojit s mobilní aplikací, díky které je možné mít čerpání svých výhod neustále pod kontrolou.

Zdroj obrázku: Studio Romantic / Shutterstock.com

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter