Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Asociace hotelů a restaurací znovu bojuje za otevření gastroprovozoven a úpravu protiepidemických opatření, ta současná prý porušují zákon

Asociace hotelů a restaurací ČR opětovně požádala Ministerstvo zdravotnictví o jednání ohledně úpravy současných protiepidemických opatření tak, aby bylo možné co nejrychleji obnovit provoz nejen hotelů a restaurací, ale i dalších gastroprovozoven, které jsou stále uzavřeny a s otevřením včetně zahrádek se dále čeká, což je podle Asociace proti v současnosti platícím zákonům a jen to přibližuje úplnou zkázu obou oborů, do které mnoho neschází.

Asociace hotelů a restaurací znovu bojuje za otevření gastroprovozoven a úpravu protiepidemickýc 2.jpg
Datum článku: 28. 04. 2021

Asociace hotelů a restaurací vyzvala Ministerstvo zdravotnictví k úpravě protipandemických opatření, tak aby se uvedená zařízení co nejrychleji mohla otevřít lidem s negativním testem, očkovaným i těm, kteří nedávno nemoc Covid-19 prodělali

Přestože čísla nakažených a aktuálně nemocných Covidem-19 klesají a mnohé uzavřené záležitosti se opět otevírají veřejnosti. Hotely, restaurace a další stravovací a ubytovací zařízení si na otevření pro běžné zákazníky ještě nějaký čas počkají. Ani slibovaného otevření alespoň venkovních prostor těchto zařízení se zákazníci jen tak nedočkají. Ministerstvo zdravotnictví totiž s rozvolněním pro dané subjekty počítá teprve, až počet nakažených klesne pod 75 na 100 000 obyvatel. Teprve až padnou tyto hodnoty, budou moci hotely návštěvníkům otevřít 25 procent ze své kapacity a budou se moci otevřít i zahrádky restaurací.

Uvedený postup Ministerstva zdravotnictví považuje Asociace hotelů a restaurací za neadekvátní k vývoji situace, neodpovídající zákonu o veřejném zdraví a samozřejmě tento postup ještě prohlubuje krizi už tak dost zdecimovaného podnikání a tím i celé ekonomiky.

Asociace proto opětovně vyzvala Ministerstvo zdravotnictví, aby s ní jednalo o úpravě protiepidemických opatření, která se v současnosti již dají nastavit tak, aby se do provozoven mohli vrátit běžní hosté a nejen zákazníci konající služební cesty. V současnosti uplatňovaná opatření v daném sektoru neodpovídají ustanovení zákona o ochraně veřejného zdraví, protože překračují jeho rámec. Uvedený předpis sice stanoví, že v zájmu veřejného zdraví je možné omezit či zakázat pobyt lidí v hotelech a restauracích, aby se zabránilo kontaktu lidí nakažených infekční nemocí s lidmi nenakaženými. Podle Asociace už je v současné době situace taková, že je možné při dodržování zvýšených hygienických opatření umožnit pobyt v hotelech a restauracích lidem s negativním testem na koronavirus, lidem očkovaným i lidem, kteří nemoc Covid-19 nedávno prodělali. Asociace je přesvědčena, že podmínky v hotelech a restauracích jejich provozovatelé již umí a jsou plně ochotni nastavit tak, aby riziko šíření nákazy bylo téměř nulové.

Asociace hotelů a restaurací ministerstvo zdravotnictví také upozorňuje, že současná protiepidemická opatření jsou vlastně obcházením zákona, protože se nejedná o omezení provozu v uvedených zařízeních ale o zákaz tohoto provozu s vyloučením pobytu veřejnosti v daných prostorách.

Prodej přes okénko nelze brát jako plnohodnotné částečné fungování provozovny, protože takový prodej se děje vždy bez pobytu veřejnosti v provozovně.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Krizové ošetřovné pro případ lokálně uzavřených škol

Krizové ošetřovné pro případ lokálně uzavřených škol

Datum článku: 21. 09. 2021

Otázka krizového ošetřovného pro rodiče pečující o děti, které nemohou do školy, či školky kvůli uzavřenému…

Více informací
Zaměstnavatel nesmí zaměstnance trestat peněžním postihem

Zaměstnavatel nesmí zaměstnance trestat peněžním postihem

Datum článku: 16. 09. 2021

Zaměstnavatelé si musí dávat pozor, na postih zaměstnanců, pokud zaměstnávají například problematické pracovníky.…

Více informací
Za nevyplácení příplatků za přesčasy nebo noční hrozí dvoumilionová pokuta

Za nevyplácení příplatků za přesčasy nebo noční hrozí dvoumilionová pokuta

Datum článku: 10. 09. 2021

Nedávné kontroly toho jak zaměstnavatelé dodržují zákony vůči zaměstnancům, přinesly velmi nepříznivé výsledky.…

Více informací
Novorozené děti cizinců s dlouhodobým pobytem v ČR jsou v prvních dvou měsících povinně pojištěny z veřejného zdravotního pojištění

Novorozené děti cizinců s dlouhodobým pobytem v ČR jsou v prvních dvou měsících povinně pojištěny z veřejného zdravotního pojištění

Datum článku: 03. 09. 2021

Od srpna 2021 se změnila některá ustanovení v zákoně o dlouhodobém pobytu cizinců v ČR i v zákoně o veřejném…

Více informací