Black Friday je opět zde a odborníci znovu radí k prověřování slev
Na dnešní pátek 29. listopadu 2019 připadá ten správný Black Friday čili černý pátek a znamená lákání koupěchtivých zákazníků na horentní slevy téměř ve všech obchodech. Současně však pro tento den i letos zůstává v platnosti výstraha, aby se zákazník nad slevou více než, kdy jindy zamyslel, zda jde skutečně o výhodný nákup.

Že sleva nemusí být slevou platí i v roce 2019 a nejen na Black Friday
Black Friday je také nazýván svátkem nakupování a obchodníků, protože uvedená slevová akce avizovaná již dlouho dopředu přiláká k nákupům i ty, kteří se běžně nakupování vyhýbají. Vysoká čísla slev doslova bijí do očí za každým výkladem a jsou obvykle naaranžovaná u toho nejžádanějšího zboží, ale upozornění na výhodné nabídky či fantastické slevy lze v tento den nalézt téměř u každého druhu zboží.
Avšak tvrdá realita prověřená léty nabádá zákazníka v tento den, pří nákupech ke zvýšené ostražitosti, zvláště pokud se má jednat právě o onu výhodnou koupi s fantastickou slevou. Ekonomové a analytici znovu připomínají, že mnozí obchodníci zvláště v tento den nejednají vždy fér a zkouší nejrůznější slevové triky. Ve slevách se v daný den může objevit i zboží nekvalitní, zboží, které lze koupit v jiných obchodech levněji i bez proklamované slevy a další podobné nekalosti.
Když už se zákazník v daný den rozhodne, že chce nakupovat a se slevou je důležité nejdříve se dobře porozhlédnout, porovnat a až poté nakupovat. Uvedené platí jak při nákupech v kamenných obchodech tak při nákupech internetových. Velkým pomocníkem v dané situaci jsou internetové srovnávače cen a pomoci může i prověření obchodu přes web České obchodní inspekce, který také přímo upozorňuje na rizikovost nejednoho e-shopu.
Pozor na podvody je třeba si dát také při platbách a internetové komunikaci
Odborníci upozorňují i na další věc, na kterou je nutné si dávat v touze po slevách velký pozor. Nákupní horečka a touha lidí po slevách se, jak už je výše řečeno zneužívá i na internetu a zdaleka nejde jen o problémy se slevou jako takovou. Podvod může i jednoznačně přímo útočit na zákazníkovu platbu. Podvodníci lákají od zákazníků přístup k bankovnímu účtu a údaje pro mobilní platby. Přes sociální sítě i přes takzvaný WhatsApp se šíří podvody s akcemi obchodních řetězců třeba obchodů Tesco či Lidl s jiných lákajících na nejrůznější slevové poukazy atd. Uvedené řetězce však s nabízeným nemají nic společného a jde zde právě o snahu vylákat z jedince přístup k účtu a podobně.
Podobné články
Osoby invalidní ve třetím stupni mají od července 2022 novou slevu na jízdném
Také osoby s těžším stupněm invalidity ve třetím stupni chtějí a často i musí cestovat běžnou dopravou vlaky…
Více informacíPodvodné SMS o daňových přeplatcích
Podvodné aktivity se mohou dít i prostřednictvím SMS zpráv, vypadat velmi věrohodně a lákat na daňové přeplatky.…
Více informacíKratší úvazky budou zvýhodněny slevou na pojistném a pomohou trhu práce
Ministr práce a sociálních věcí Jurečka chystá novou zákonnou úpravu ohledně zkrácených úvazků. Změna má…
Více informacíNa uplatnění školkovného v daních se rodičům vyplatí nezapomenout ani v roce 2022
Čas na roční zúčtování k dani u zaměstnavatele či na podání daňového přiznání k dani z příjmů se opět…
Více informací