Brigádníci žádaní a oceňovaní aneb každá ruka k práci vítána
Sháníte brigádu na letošní léto a už se vnitřně připravujete jak budete chodit neúspěšně od firmy k firmě jako v letech minulých? Nalaďte se k většímu optimismu, časy se mění a firmy zaměstnance stále intenzivněji hledají. Pokud můžete nabídnout chuť k práci, šikovné ruce, nápady nebo všechno tohle dohromady, odmítnuti nebudete.

Práce je dost s létem je vítána každá ruka ale i na podzim bude zájem
Za každou trochu obratnou ruku, která se chce přimknout k práci a bystrou hlavu jsou firmy čím dál vděčnější. Práce je dost, ale zaměstnanci mnohde citelně chybí a s přicházejícím létem a dobou dovolených jsou i zájemci o krátkodobou práci stále vítanější.
Na brigády jsou stále častěji a s větší ochotou přijímáni nejen studenti, ale i šikovní důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. Strategicky a produktivně uvažující firmy už přišly na to, že není špatné při nedostatku pracovních sil úvazek třeba i rozdělit mezi dva brigádníky. Splnění úkolu je tím zajištěno a lidem se vyjde vstříc, což přispěje i k dobré prezentaci firmy.
Poptávka po brigádnících vzrůstá téměř všude nejen proto, že přichází doba dovolených i sezonních prací, ale i proto, že se zvýšila celková zaměstnanost obyvatel a lidí, kteří mají zájem třeba krátkodobě pracovně vypomoci v případě mimořádného výpadku pracovníků ubylo. Pracovní posily se neshánějí jen do oblasti služeb či do zemědělství a všech dělnických profesí, ale i do administrativních týmů call center a podobně. Lidské pracovní zdroje jsou hledány napříč odvětvími i republikou proto by se letos měla brigáda dobře hledat nejen v Praze, ale i v mwnších městech a nejen v létě. Mnohé firmy již předesílají, že jejich hlad po brigádnících bude stejně silný i na podzim a v předvánočním období.
Pro brigádníky se chystá i větší finanční motivace
Co firmy také velmi dobře vědí a chystají se realizovat je to že pracanty je třeba povzbudit zajímavou odměnou ta by se letos v případě brigádnických prací měla také zvýšit počítá se zhruba s osmi až dvanácti procenty více oproti loňskému roku. Záleží samozřejmě na lokalitě i odvětvích. Kombinace Praha a brigáda ve službách nebo v oblasti turistického ruchu bude samozřejmě jako tradičně finančně velmi zajímavá. Vydělat zde brigádou více než sto korun na hodinu a ještě něco na spropitném není problém. Kolem devadesáti až sta korun na hodinu chtějí brigádníkům nabídnout i další lokality s hojným turistickým ruchem a zvláště ty městské. Pod osmdesát korun na hodinu už se ale snaží neklesnout ani v mnoha dělnických profesích, protože dobře vědí že s takovou pak shánějí brigádníky velmi těžko natož aby se k nim hrnuli budou se proto snažit nastavit přitažlivější finanční podmínky, jak jen to půjde.
Podobné články
O příspěvek na nákup elektromobilu a výstavbu dobíjecí stanice budou podnikatelé moci požádat od roku 2024
Od ledna 2024 do září 2025 budou mít podnikatelé možnost požádat o státní finanční podporu určenou pro nákup…
Více informacíPaušální náhrada nákladů za práci na dálku stanovena je, ale nemusí ji ani po novelizaci dostávat každý zaměstnanec
Novelizovaný zákoník práce, který je účinný od 1. října 2023 je doplněn i příslušnou vyhláškou o výši…
Více informacíNa rekvalifikaci u zaměstnavatele může přispívat úřad práce
Rekvalifikace zaměstnanců je stále častěji pro stále více zaměstnavatelů čím dál větší nutností. Zavádění…
Více informacíPeníze naspořené ve druhém důchodovém pilíři je možné získat jen do konce roku 2023
Finanční úřady v České republice se v současné době opět intenzivně věnují kontaktování občanů, kteří si…
Více informací