Daňové otázky používání elektromobilů ve firmě vyjasňuje specializovaná příručka
Jak správně používat elektromobily pro služební i soukromé účely, ale především jak účtovat jejich dobíjení či jak daňově vypořádat pořízení dobíjecí stanice do firmy? Vyřešit správně tyto záležitosti má právě vydaná nová příručka zpracovaná týmem odborníků Svazu průmyslu a dopravy ČR, Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva práce a sociálních věcí a Sdružení automobilového průmyslu.

Vyladit elektromobil používaný ve firmě s daněmi a účetnictvím k tomu je potřeba rady odborníků, které poskytne nová příručka
Používání elektromobilů je pro soukromé i firemní účely stále lákavější. Firma používáním daného vozu ukazuje, že jde s dobou a šetří finanční prostředky i životní prostředí. Jenže jak správně a efektivně dané vozidlo využívat nejen ve firmě, ale třeba jej půjčovat i pro soukromé účely zaměstnancům a přitom opravdu ušetřit? Jak s daným dopravním prostředkem a jeho používáním správně srovnat daně a účetnictví? Jak účtovat dobíjení těchto firemních automobilů v domácnosti zaměstnanců a jak pořízení dobíjecích stanic?
Toto vše jsou otázky, které se zatím mnoha firmám, které by měly zájem si elektromobil pořídit, jeví jako dosti nejasné a nevědí, kde hledat odpovědi, proto s pořízením daného vozu váhají.
Nyní by se situace měla změnit. Osvětlit všechny odpovědi na uvedené otázky a mnohé další hlavně ty daňově-účetní má nově vydaná příručka s názvem Daňové otázky elektromobility. Uvedenou příručku zpracoval právě Svaz průmyslu a dopravy za úzké spolupráce s experty výše zmíněných ministerstev, právě proto, aby firmám poskytl jasný vhled do dané problematiky a usnadnil jim rozhodování ohledně pořízení takového vozu. Příručku v elektronické podobě naleznete zde.
Podobné články
Žádost o vrácení DPH z Velké Británie je nutné podat už do konce března 2021
Se žádostí o vrácení DPH z Velké Británie za rok 2020 je nutné v roce 2021 hodně spěchat a stihnout to do konce…
Více informacíPovinné testování ve firmách už od třetího a pátého března a pojišťovny na ně přispějí i OSVČ
Snaha co nejvíce bojovat proti šíření epidemie COVID-19 skutečně nabírá na obrátkách. Včera tyto stránky…
Více informacíInformace pro zaměstnavatele a zaměstnance ohledně povinného testování ve firmách případně samotestování od prvního března 2021
Protiepidemická opatření proti šíření koronaviru, se v ČR od 1. března 2021 tvrdě zpřísňují. V důsledku toho…
Více informacíOnline finanční úřad se naostro pro veřejnost spustí posledního února 2021
Online finanční úřad čili portál MOJE daně přejde 28. února 2021 konečně z testovacího provozu do ostrého…
Více informací