Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Finanční gramotnost pomáhají zlepšovat třeba i počítačové hry

Finanční gramotnost je v současnosti dosti často diskutovaným tématem. Dost často se v dané souvislosti ozývá varování odborníků, že v dané oblasti má velká část našeho národa značné mezery ve znalostech a situaci je třeba řešit, aby nepřibývalo problémů s dluhy a dalších nepříznivých jevů souvisejících s uvedenými nedostatky. Nejčerstvější průzkumy této záležitosti dávají pozitivní naději, že se situace zlepšuje.

Finanční gramotnost pomáhají zlepšovat třeba i počíta 2.jpg
Datum článku: 18. 09. 2019

První krůčky k finanční gramotnosti se začínají dělat i ve školkách a dokonce i počítačové hry mohou v daném případě ukázat směr

Finanční gramotnost v naší zemi není žádná sláva, zavádí do dluhových pastí a exekučních problémů stále více mladých lidí a je nutné se dané problematice intenzivně věnovat. Takováto a podobná vyjádření se na nás hrnou dnes velmi často ze všech médií.

Jak se však ukazuje i v dané oblasti jde vývoj sice spíše zvolna, ale přece jen kupředu. Povinně se dnes finanční gramotnosti učí žáci středních i základních škol a mnohde se nebojí otevírat dveře do světa finanční gramotnosti už těm nejmenším ve školkách. Objevování světa financí se děje nejrůznější formou her a výukových programů. Svou trošku do mlýna v dané směru přidávají i nejrůznější počítačové hry, které v nejrůznějších variantách nutí hráče zacházet s finančními prostředky nakupovat, měnit, šetřit zkrátka rozvíjet finanční strategie.

Stále je však co zlepšovat a finanční gramotnost prohlubovat v každém věku i v rodinách

Jak je popsáno v předchozích řádcích, kroky vpřed ohledně finanční gramotnosti se i u nás dělají a nejedno dítě dnes může mít díky digitálním technologiím daleko širší povědomí o zákonitostech finančního světa a jeho vývoji než jejich rodiče či prarodiče. O to zásadnější však je dbát na to, aby se i v rámci posilování finanční gramotnosti oba světy stále více propojovaly a nabyté znalosti si předávaly. I když se dnes právě na téma finanční gramotnosti pořádá nejedna vzdělávací akce i pro dospělé. Rodinné a mezigenerační předávání zkušeností hraje v daném směru nezastupitelnou roli. Mnohde však právě finanční zkušenosti získávané a předávané v rodině zcela chybí či jsou předávány nedostatečně a nesprávně.

Velkou pozornost ohledně finanční gramotnosti je třeba věnovat právě rizikovým skupinám, které neměly či z různých důvodů možnost se s výchovou k finanční gramotnosti aktuálního světa setkat. Uvedené se týká třeba dětí a mládeže se sociálně nepříznivými podmínkami, dětí vyrůstajících v ústavech i seniorů.

Neméně důležité však je stále v daném směru vzdělávat i ty, kdo znalosti předávají. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Počítačová a digitální gramotnost je a bude pro seniory stále potřebnější

Počítačová a digitální gramotnost je a bude pro seniory stále potřebnější

Datum článku: 18. 01. 2021

Nejen současná očkovací registrační bojovka, ale celé období pandemie ukazují, jak velmi nutné je a i nadále bude…

Více informací
Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více místech současně a pátrat i v neziskovém sektoru

Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více místech současně a pátrat i v neziskovém sektoru

Datum článku: 10. 11. 2020

Pomoc v nouzi hledá v současné těžké době koronavirové stále více lidí a vypadá to, že se hledá stále…

Více informací
Od dětských skupin bude návrat zase zpátky k jeslím už od roku 2024

Od dětských skupin bude návrat zase zpátky k jeslím už od roku 2024

Datum článku: 21. 07. 2020

Věci, které se osvědčí, si udrží své působení, byť by byly na kratší či delší dobu vytěsněny nějakou tou…

Více informací
Odpovědné chování firem vůči bankám a naopak bude hrát stále větší roli při získávání finančních prostředků

Odpovědné chování firem vůči bankám a naopak bude hrát stále větší roli při získávání finančních prostředků

Datum článku: 20. 07. 2020

Bankovní a podnikatelské prostředí jsou dvě neodlučitelně propojené nádoby, které se vždy budou potřebovat…

Více informací