Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Jak ušetřit na výdajích firmy za nákupy? Způsobů je několik

Každá firma i ta nejmenší se neobejde bez nejrůznějších nákladů, které jsou pro provoz podniku nutností. I tyto nezbytnosti se dají nakoupit výhodně a ušetřit na nich. Způsobů jak výhodně nakoupit je několik pro větší i drobné podnikatele, stačí si vybrat podle druhu vašeho podnikání.

Jak ušetřit na výdajích firmy za nákupy Způsobů je několik.jpg
Datum článku: 20. 05. 2015

Bez energií, materiálů, zboží, kancelářských potřeb a dalších nutností se firma neobejde i tyto komodity se však dají pořídit výhodně. Ušetří vám dobré vztahy s dodavateli, kteří poskytnou slevy. Výhodné může být nakoupit prostřednictvím slevových portálů pro podnikatele. Levnější budou i nákupy pořízené prostřednictvím aukcí nebo nákupních aliancí a některým firmám se vyplatí i pořízení zboží v zámoří. Volba záleží na zaměření a velikosti firmy, ale možnosti jak výhodně nakupovat tu jsou.

Klub podnikatelů a nákupní aliance

Už od dávných dob lidé vědí, že sdružovat se do skupin a spolků přináší výhody a mohou to být i výhody cenové. Z uvedeného poznatku vznikl i slevový server Firmafirmě. Jedná se o registr firem, které si navzájem poskytují své zboží a služby za zvýhodněné ceny. Systém funguje tak, že podnikatel zapíše svoji firmu na uvedený portál a zvolí si ceny za které bude poskytovat své zboží nebo služby, které produkuje, ostatním registrovaným firmám. O od té chvíle může také začít využívat služby a čerpat na ně slevy od již registrovaných kolegů. Registrovaní uživatelé získají po provedení registrace embosovanou kartu na které mají vyraženo jméno firmy a touto kartou se pak při nákupech a uplatňování slev prokazují. Výhoda je že uvedenou kartu mohou používat i firemní zaměstnanci a rodinní příslušníci podnikatele.
Na obdobné myšlence firemní spolupráce funguje i systém nákupních aliancí. Nejznámější uskupení tohoto druhu v Česku je aliance AXIGON. Opět se jedná o účelné propojení malých a středních firem a živnostníků. Členové uvedené skupiny si pomáhají při vyjednávání podmínek a výhod u dodavatelů. K získání výhod není nutné se zavazovat k minimálním odběrům a výhody jsou dojednávány dopředu. Za výhodnější ceny je možné takto pořídit třeba výpočetní techniku, kancelářské potřeby ale třeba i elektřinu a podobně.

Slevová klasika určená pro podnikatele

Nákupy na slevových serverech jsou oblíbenou záležitostí dneška, zejména mnohé ženy se v této oblasti velmi dobře orientují. Existují však i slevové portály zaměřené na nákupní potřeby firem a živnostníků. Na uvedených portálech se nakupuje s IČO a podnikatelům je zde nabízeno velké množství zboží i služeb za zlevněné ceny. Pořídit se zde dá kancelářské zboží výpočetní technika prezentační materiály i další druhy zboží. Jedním z takovýchto portálů je i Firmslev.cz, kde nakupujícím zaručují slevu minimálně 20 % a zavazují se k ověření slevy a k důslednému předcházení reklamním trikům a zavádějícím informacím.

Vyplatit se mohou i nákupy ze zámoří

Lze využít i fakt, že v USA je levnější zboží než v Evropě a výhodně nakoupit přes internet pomocí asistovaného nákupu. Tento způsob nákupu můžete realizovat se službou Shipito, která se postará o plynulé přeposlání zboží zákazníkovi. Zákazník si vybere zboží a poptávku zašle zprostředkovateli. Zprostředkovatel zkontroluje, zda je vybrané zboží dostupné a provede nákup. Nákup je hrazen z depozitu klienta a je třeba počítat s příplatkem za zprostředkovatelskou službu.
Zboží musí být před odesláním ze skladu opatřeno celním prohlášením. Ve kterém je potřeba vyplnit hlavně druh zboží a jeho hodnotu. Bez pravdivě vyplněného prohlášení nebude zásilka odeslána. Pokud je pro platbu důležité mít kartu s americkou fakturační adresou, pomůže vám ji získat opět asistenční služba Shipito.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Formulář žádosti o pomoc pro společníky malých s. r. o. je už dostupný na webu Finanční správy

Formulář žádosti o pomoc pro společníky malých s. r. o. je už dostupný na webu Finanční správy

Datum článku: 29. 05. 2020

O finanční pomoc pro zvládání dopadů epidemie již mohou žádat i společníci malých s. r. o. Formulář žádosti je…

Více informací
Program Antivirus by měl pokračovat a pomáhat firmám i v následující recesi

Program Antivirus by měl pokračovat a pomáhat firmám i v následující recesi

Datum článku: 26. 05. 2020

Úplné uzdravení po těžké koronavirové krizi není snadné nejen pro malé, ale ani větší firmy. Ještě nějakou…

Více informací
Kontroly podnikatelů a firem v souvislosti s čerpáním podpory z programu Antivirus i dalších podpor ohledně Koronaviru už probíhají

Kontroly podnikatelů a firem v souvislosti s čerpáním podpory z programu Antivirus i dalších podpor ohledně Koronaviru už probíhají

Datum článku: 22. 05. 2020

Každá činnost má svůj rub i líc a i v případě vyplácení pomoci a podpor je důležité kontrolovat, zda…

Více informací
Finanční správa nelegálně překračovala délku daňových kontrol, rozhodl Nejvyšší správní soud

Finanční správa nelegálně překračovala délku daňových kontrol, rozhodl Nejvyšší správní soud

Datum článku: 20. 05. 2020

I kontroly Finanční správy mají svoji mez, a je zde hranice, jejíž překročení už je nelegální, i když jde…

Více informací