Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Od čtvrtka 22. října 2020 se znovu zpřísní protiepidemická opatření, uzavírají se obchody i služby a rozjede se okamžitá pomoc podnikatelům

Situace ohledně šíření koronaviru se bohužel nelepší a je nutné přijmout ještě přísnější epidemická opatření, než byla dosud. Zpřísnění se netýká jen povinnosti nošení roušek, ale od čtvrtka 22. 10. 2020 se uzavírají obchody v obdobném režimu jako při jarní vlně. Plánovaná podpora podnikatelů se rozjede okamžitě také od výše uvedeného data.

Od čtvrtka 22. října 2020 se znovu zpřísní protiepidemická opatření, uzavírají se obchody 2.jpg
Datum článku: 21. 10. 2020

Vláda od 22. 10. 2020 uzavře maloobchody kromě nezbytných a omrzuje volný pohyb osob

Šíření nemoci Covid-19 se dosavadními omezujícími opatřeními zastavit nedaří, přibývá nemocných, kteří potřebují akutní nemocniční péči, mnoho lidí omezující opatření zatím nedodržuje vůbec. Situace si nutně vyžaduje další zpřísnění opatření.

Od zítřka 22. 10. 2020 vláda svým nařízením omezuje volný pohyb osob. Lidé mohou chodit do zaměstnání, na nutné nákupy potravin, drogerie či léků. Je zde samozřejmě možnost dojít si k lékaři. Pohyb ve skupinách je povolen maximálně ve dvou. Výjimku mají členové jedné rodiny. Pohyb v přírodě a sport je možný individuálně v kruhu jedné domácnosti nebo nejvýše v počtu dvou nepříbuzných osob. Na chaty a chalupy lidé odjet mohou, ale opět jen se členy jedné domácnosti.

  • Maloobchodní prodej se od uvedeného data až na výjimky uzavírá. Otevřeny mohou zůstat i v rámci nákupních center prodejny potravin, drogerie, prodejny s krmivem pro zvířata, prodejny textilu a galanterie, prodejny drobné elektroniky a výrobků pro domácnost, optiky, trafiky, prodejny náhradních dílů k dopravním prostředkům a květinářství.
  • Ze služeb mohou mít otevřeno čerpací stanice, veterinární ordinace, čerpací stanice, prádelny, čistírny, pohřební služby, služby umožňující vyzvednutí zásilek a zahradnictví. Restaurace mohou prodávat pouze z výdejových okének jídlo s sebou.
  • Velkoobchody mohou zůstat otevřeny.
  • Hotely pro rekreační činnost musí zůstat uzavřeny, ale pro účely služebních cest a nezbytný pobyt cizinců být otevřeny mohou.
  • Dětská hřiště mohou zůstat otevřená, ale i zde by se skupiny nepříbuzných osob měly zdržovat maximálně ve dvou.

 

Pomoc na podporu zasaženým podnikatelům

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček oznámil, že okamžitě bez odkladu se rozjedou také programy na podporu podnikatelů. Podpora se týká podnikatelů, které postihlo uzavření, jejich zaměstnanců a provozů, které jsou na uzavřené přímo napojeny respektive je přímo propojena jejich činnost.

Okamžitě se spouští program COVID-nájemné II. Podnikatelé mohou žádat kompenzaci nájemného ve výši 50 procent z posledních tří měsíců, které jim bude vyplaceno v následujících dnech. Taktéž se znovu rozjíždí modifikovaný program Antivirus A jehož prostřednictvím mohou podnikatelé čerpat podporu ve výši 100 procent na mzdové náklady na zaměstnance a na náklady na odvody. Rozjíždí se i speciální kompenzační podpora 500 Kč na den pro podnikatele, kteří musí zavřít. Promíjet se bude penále z DPH a penále z odkladů záloh na daně.

 

Všechna uvedená opatření začnou platit od čtvrtka 22. 10. 2020 od 6. 00 ráno a zatím se s jejich trváním počítá do 3. listopadu, avšak nelze vyloučit, že se k uvedenému datu neprodlouží nouzový stav a s ním i mnohá či všechna tato opatření. Vše závisí na vývoji situace a především na tom, jak bude klesat reprodukční číslo nákazy. K uvolňování může začít docházet až reprodukční číslo poklesne minimálně na hodnotu 0,8.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Vouchery za loňské zájezdy je nutné uplatnit do konce prázdnin a vybrat si třeba zimní dovolenou nebo dovolenou na příští léto

Vouchery za loňské zájezdy je nutné uplatnit do konce prázdnin a vybrat si třeba zimní dovolenou nebo dovolenou na příští léto

Datum článku: 15. 07. 2021

Místo kýžené dovolené Voucher, protože se zájezd kvůli šíření epidemie nemohl uskutečnit, to byla častá realita…

Více informací
Stát chce finančně přispět městům na znovuobnovení turistického ruchu

Stát chce finančně přispět městům na znovuobnovení turistického ruchu

Datum článku: 21. 06. 2021

Znovu přilákat na své území turistické návštěvníky se snaží snad všechna tuzemská města, kterým turismus…

Více informací
Web Dovolena2021 pomůže, aby i dovolená po epidemii byla pohodová

Web Dovolena2021 pomůže, aby i dovolená po epidemii byla pohodová

Datum článku: 21. 06. 2021

Dovolená má poskytnout odpočinek tělu i mysli k regeneraci. Jenže v po epidemické době, kdy se mnoho záležitostí…

Více informací
Od července bude moci více lidí do obchodů bazénů i za kulturou také ve službách už nebude nutné tak přísně střežit počet zákazníků

Od července bude moci více lidí do obchodů bazénů i za kulturou také ve službách už nebude nutné tak přísně střežit počet zákazníků

Datum článku: 15. 06. 2021

Protože se epidemická situace ve všech krajích opět zlepšila, rozhodlo Ministerstvo zdravotnictví o dalším…

Více informací