Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Od čtvrtka 22. října 2020 se znovu zpřísní protiepidemická opatření, uzavírají se obchody i služby a rozjede se okamžitá pomoc podnikatelům

Situace ohledně šíření koronaviru se bohužel nelepší a je nutné přijmout ještě přísnější epidemická opatření, než byla dosud. Zpřísnění se netýká jen povinnosti nošení roušek, ale od čtvrtka 22. 10. 2020 se uzavírají obchody v obdobném režimu jako při jarní vlně. Plánovaná podpora podnikatelů se rozjede okamžitě také od výše uvedeného data.

Od čtvrtka 22. října 2020 se znovu zpřísní protiepidemická opatření, uzavírají se obchody 2.jpg
Datum článku: 21. 10. 2020

Vláda od 22. 10. 2020 uzavře maloobchody kromě nezbytných a omrzuje volný pohyb osob

Šíření nemoci Covid-19 se dosavadními omezujícími opatřeními zastavit nedaří, přibývá nemocných, kteří potřebují akutní nemocniční péči, mnoho lidí omezující opatření zatím nedodržuje vůbec. Situace si nutně vyžaduje další zpřísnění opatření.

Od zítřka 22. 10. 2020 vláda svým nařízením omezuje volný pohyb osob. Lidé mohou chodit do zaměstnání, na nutné nákupy potravin, drogerie či léků. Je zde samozřejmě možnost dojít si k lékaři. Pohyb ve skupinách je povolen maximálně ve dvou. Výjimku mají členové jedné rodiny. Pohyb v přírodě a sport je možný individuálně v kruhu jedné domácnosti nebo nejvýše v počtu dvou nepříbuzných osob. Na chaty a chalupy lidé odjet mohou, ale opět jen se členy jedné domácnosti.

  • Maloobchodní prodej se od uvedeného data až na výjimky uzavírá. Otevřeny mohou zůstat i v rámci nákupních center prodejny potravin, drogerie, prodejny s krmivem pro zvířata, prodejny textilu a galanterie, prodejny drobné elektroniky a výrobků pro domácnost, optiky, trafiky, prodejny náhradních dílů k dopravním prostředkům a květinářství.
  • Ze služeb mohou mít otevřeno čerpací stanice, veterinární ordinace, čerpací stanice, prádelny, čistírny, pohřební služby, služby umožňující vyzvednutí zásilek a zahradnictví. Restaurace mohou prodávat pouze z výdejových okének jídlo s sebou.
  • Velkoobchody mohou zůstat otevřeny.
  • Hotely pro rekreační činnost musí zůstat uzavřeny, ale pro účely služebních cest a nezbytný pobyt cizinců být otevřeny mohou.
  • Dětská hřiště mohou zůstat otevřená, ale i zde by se skupiny nepříbuzných osob měly zdržovat maximálně ve dvou.

 

Pomoc na podporu zasaženým podnikatelům

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček oznámil, že okamžitě bez odkladu se rozjedou také programy na podporu podnikatelů. Podpora se týká podnikatelů, které postihlo uzavření, jejich zaměstnanců a provozů, které jsou na uzavřené přímo napojeny respektive je přímo propojena jejich činnost.

Okamžitě se spouští program COVID-nájemné II. Podnikatelé mohou žádat kompenzaci nájemného ve výši 50 procent z posledních tří měsíců, které jim bude vyplaceno v následujících dnech. Taktéž se znovu rozjíždí modifikovaný program Antivirus A jehož prostřednictvím mohou podnikatelé čerpat podporu ve výši 100 procent na mzdové náklady na zaměstnance a na náklady na odvody. Rozjíždí se i speciální kompenzační podpora 500 Kč na den pro podnikatele, kteří musí zavřít. Promíjet se bude penále z DPH a penále z odkladů záloh na daně.

 

Všechna uvedená opatření začnou platit od čtvrtka 22. 10. 2020 od 6. 00 ráno a zatím se s jejich trváním počítá do 3. listopadu, avšak nelze vyloučit, že se k uvedenému datu neprodlouží nouzový stav a s ním i mnohá či všechna tato opatření. Vše závisí na vývoji situace a především na tom, jak bude klesat reprodukční číslo nákazy. K uvolňování může začít docházet až reprodukční číslo poklesne minimálně na hodnotu 0,8.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Test do kadeřnictví či na masáž je možné lidem s omezenou schopností pohybu provést i přímo na místě

Test do kadeřnictví či na masáž je možné lidem s omezenou schopností pohybu provést i přímo na místě

Datum článku: 03. 05. 2021

Přesně před týdnem i tento portál informoval své čtenáře, že již od dnešního dne 3. května 2021 bude možné…

Více informací
Asociace hotelů a restaurací znovu bojuje za otevření gastroprovozoven a úpravu protiepidemických opatření, ta současná prý porušují zákon

Asociace hotelů a restaurací znovu bojuje za otevření gastroprovozoven a úpravu protiepidemických opatření, ta současná prý porušují zákon

Datum článku: 28. 04. 2021

Asociace hotelů a restaurací ČR opětovně požádala Ministerstvo zdravotnictví o jednání ohledně úpravy…

Více informací
Do kadeřnictví na pedikůru či masáž za týden už to půjde ale jen s negativním platným testem či potvrzením o plném očkování

Do kadeřnictví na pedikůru či masáž za týden už to půjde ale jen s negativním platným testem či potvrzením o plném očkování

Datum článku: 27. 04. 2021

Kadeřnictví, kosmetické salony, masáže a další služby péče o tělo budou moci otevřít pro zákazníky…

Více informací
Ošetřovné při částečném návratu dětí do škol

Ošetřovné při částečném návratu dětí do škol

Datum článku: 09. 04. 2021

Otázka krizového ošetřovného na děti zůstává pro zaměstnané rodiče stále aktuální záležitostí, i když je…

Více informací