Pojistné či jiné zásadní smlouvy není dobré uzavírat či měnit v nejisté době, aneb podvodníci při pandemii rozhodně nespí
Ač se může v současnosti panující epidemie nemoci Covid-19 jevit jako ten nejaktuálnější nepřítel, před nímž je nutné zachovávat ostražitost, nemusí to být tak zcela pravda. Ostražitost ještě větší je nutné si v této době zachovávat před podvodným jednáním, kterému nahrává všeobecně ve společnosti panující strach, nejistota stoupající nezaměstnanost a řada dalších negativních jevů. Pokud to není nezbytně nutné je lépe se v současnosti vyhnout uzavírání či úpravám nejrůznějších smluv zejména těch pojistných.

Smlouva uzavřená či upravená s podvodníkem nepřinese jistotu v pandemii ani po ní
Většina občanů v současném pandemickém stresu horečně touží po zajištění těch nejobyčejnějších jistot a je zde u mnoha lidí i zvýšená potřeba své nejistoty s někým řešit a proměnit je v pravý opak, rázným správným rozhodnutím, třeba změnou pojistné či jiné smlouvy.
Ovšem pozor v nejistotě, tlaku a strachu se jedinec všeobecně a snadno dopouští těch největších chyb. Dělání všech zásadnějších rozhodnutí je i podle odborníků lépe odložit na dobu, kdy nebudou činěna pod tlakem a bude možné si je dobře promyslet a případně je i prokonzultovat s prověřeným odborníkem.
Právě sami finanční odborníci upozorňují na to, jak současná těžká doba bohužel nahrává nepoctivému jednání. Strach a pocit ohrožení se totiž dají velmi dobře zneužít k nejrůznějším nekalým praktikám právě s pojistnými smlouvami. Podvodníkům do karet nahrává i ještě silnější osamělost lidí vynucená karanténními opatřeními.
V posledních dnech se opět začali množit telefonické nabídky kontrol pojistných smluv ohledně toho, zda životní pojištění kryje klienta i pro případ boje s Koronavirem. Nekalé praktiky některých společností nezaráží ani řádění virů a vesele posílají své obchodníky, aby důvěřivým klientům „upravili smlouvu,“ aby jistila i proti danému Koronaviru. Dotyčný následně obvykle klientovi sdělí, že je třeba stávající pojistnou smlouvu ukončit a uzavřít novou, která jej pojistí i pro případ výše uvedeného zákeřného onemocnění. Následně se stávající pojistná smlouva upraví, ale takovým způsobem, aby přinesla prospěch podvodníkům. K uvedenému nekalému jednání si podvodníci opět vybírají starší klienty s menším přehledem o tom, co jim pojistná smlouva vlastně poskytuje.
Velká většina pojišťoven už má v produktu životního pojištění zakomponováno i krytí související s epidemií či pandemií.
I ve stavu nouze je tedy dobré nespěchat a v zásadních věcech se raději poradit s již dříve prověřenými odborníky
Z výše uvedených řádků tedy plyne, že i ve stavu nouze je nutné všechna zásadní rozhodnutí si co nejvíce promyslet a následně se o záležitosti poradit s ověřeným odborníkem z oboru, kterého klient zná již z předchozích jednání nebo si jej vyhledá třeba na stránkách profesních svazů či komor.
Podobné články
Odstoupení od pracovního poměru těsně před uzavřením může znamenat povinnost náhrady škody
Každý člověk, který se chystá uzavřít pracovní poměr, čili pracovněprávní vztah si musí být vědom toho, že…
Více informacíRok 2022 změnami pro podnikatele a nepodnikající veřejnost nešetří
Rok 2022 je plný turbulentních a často nepříjemných změn pro podnikatele i nepodnikatele a vůbec neškodí si…
Více informacíPodvodné SMS o daňových přeplatcích
Podvodné aktivity se mohou dít i prostřednictvím SMS zpráv, vypadat velmi věrohodně a lákat na daňové přeplatky.…
Více informacíPráce na zkoušku s dodatečně uzavíranou smlouvou je nepřípustná
Ve chvíli, kdy zaměstnavatel přijme třeba na krátkou dobu zaměstnance, kterému zadá pokyny k vypracování určitého…
Více informací