Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více místech současně a pátrat i v neziskovém sektoru

Pomoc v nouzi hledá v současné těžké době koronavirové stále více lidí a vypadá to, že se hledá stále obtížněji. Velmi ohroženou skupinou jsou v daném případě opuštění rodiče s malými dětmi. Stále více těchto rodičů, nejedná se už zdaleka jen o matky, protože je mezi nimi i pořád více otců samoživitelů v těchto dnech řeší otázku, jestli ještě zítra budou mít jídlo alespoň pro děti a zda je za pár dnů nevyhodí z bytu pro neplacení nájmu. Existuje pro tyto lidi i jiná pomoc než ta státní, na níž se musí čekat a která ani zdaleka nepomůže s tím, co je nutně potřeba?

Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více m 2.jpg
Datum článku: 10. 11. 2020

Pomoc lze vykřesat i tam, kde zdánlivě není naděje, ale chce to aktivně foukat do více jiskřiček současně

Jak je naznačeno již v úvodu, současná nelehká situace v souvislosti s koronavirem jedno z nejtěžších břemen klade právě na rodiče samoživitele malých dětí, kteří se musí jako sám voják v poli postarat o výživu, ošacení, bydlení výchovu i vzdělání svého potomka či rovnou několika potomků současně. To vše musí v této době zvládat většinou jen z ošetřovného a případně některé z dalších velmi nízkých sociálních dávek, protože do práce nemohou kvůli zavřeným školám i volnočasovým výchovným zařízením. Ještě ke všemu je nutné zvládat s dětmi distanční výuku, k níž je nutný počítač, notebook nebo v krajním případě alespoň chytrý mobil a není, kde na takové zařízení vzít. Dá se taková situace vůbec nějak zvládnout a odrazit se ode dna, když i na mimořádnou okamžitou pomoc od státu se musí čekat a vyplňovat formulář, který je i po zjednodušení složitý?

Zásadní v daném případě je, hledat pomoc na více místech současně. Že není dobré spoléhat se v případě potřeby pomoci pouze na jeden zdroj, radí i odborníci z řad psychologů a pomáhajících organizací.

Žádost o státní pomoc je dobré si podat v každém případě, ale současně s ní je třeba oslovit s prosbou o pomoc třeba i vzdálenější příbuzné a známé, zda by nemohli vypomoci třeba dočasným zapůjčením notebooku pro školáka, přenecháním přebytků ze zahrádky či odloženého oblečení a podobně. Ohledně bydlení je důležité oslovit několik azylových domů současně v bližším i vzdálenějším okolí. Situace v těchto zařízeních je v současné době také složitá, ale někde mají i krizové pokoje k poskytnutí na krátkou dobu. Ohledně jídla může pomoci zase potravinová banka.

A vždy se vyplatí požádat o pomoc všechny možné neziskové organizace charitu a podobně. I pokud oslovená neziskovka zrovna nemůže potřebnému v určité chvíli pomoci, může mu ukázat cestu a nasměrovat jej do zařízení, kde uspěje.

Klub osamělých matek pomáhá i osamělým tátům finančně i odbornou radou v těžkých životních situacích

Pomocí právě pro rodiče samoživitele, ať už se jedná o opuštěné matky či otce ve stejné situaci se zabývá třeba organizace s názvem Klub svobodných matek. Uvedená organizace se snaží pomáhat osamělým rodičům s dětmi v nouzi z celé ČR.

Zakladatelkou organizace je žena, která si situací osamělé matky sama prošla a musela zdolávat mnohá její úskalí. Uvedená pomoc vznikla už v roce 2017 a velmi dobře ví, kde daná ohrožená skupina osamělých matek či otců a jejich dětí potřebuje pomoc. Potřebným dokáží poskytnout rychlou jednorázovou pomoc finanční na jídlo, či nutné bydlení. Podařilo se jim sehnat například mnoha dětem rodičů samoživitelů notebooky pro distanční výuku a poskytují i bezplatné odborné poradenství třeba v otázkách právních, sociálních i jiných právě pro popsanou cílovou skupinu. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Za péči o dítě v dětské skupině od roku 2024 bude třeba opět zaplatit více

Za péči o dítě v dětské skupině od roku 2024 bude třeba opět zaplatit více

Datum článku: 27. 11. 2023

Pracující rodiče malých dětí, kteří využívají péči o dítě v dětské skupině, musí být od ledna 2024…

Více informací
Běžné ošetřovné zatím OSVČ může mít jedině přes vlastní komerční pojištění

Běžné ošetřovné zatím OSVČ může mít jedině přes vlastní komerční pojištění

Datum článku: 09. 11. 2023

OSVČ občas stejně jako zaměstnanci potřebují pečovat o nemocné děti či jiného člena rodiny, který potřebuje…

Více informací
Poradenství ohledně zvládnutí dluhů celý listopad zdarma

Poradenství ohledně zvládnutí dluhů celý listopad zdarma

Datum článku: 26. 10. 2023

Dluhy je možné zvládnout jedině, pokud se aktivně řeší a často je k tomu potřeba rada. Celý listopad je možné se…

Více informací
Daňový bonus na dítě v roce 2023 může být nedosažitelný

Daňový bonus na dítě v roce 2023 může být nedosažitelný

Datum článku: 18. 09. 2023

Daňový bonus na dítě může i v roce 2023 pomáhat vylepšit příjmovou situaci v nejedné rodině s nezaopatřenými…

Více informací