Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více místech současně a pátrat i v neziskovém sektoru

Pomoc v nouzi hledá v současné těžké době koronavirové stále více lidí a vypadá to, že se hledá stále obtížněji. Velmi ohroženou skupinou jsou v daném případě opuštění rodiče s malými dětmi. Stále více těchto rodičů, nejedná se už zdaleka jen o matky, protože je mezi nimi i pořád více otců samoživitelů v těchto dnech řeší otázku, jestli ještě zítra budou mít jídlo alespoň pro děti a zda je za pár dnů nevyhodí z bytu pro neplacení nájmu. Existuje pro tyto lidi i jiná pomoc než ta státní, na níž se musí čekat a která ani zdaleka nepomůže s tím, co je nutně potřeba?

Pomoc v nouzi lze najít i v těžké době covidové, ale je nutné hledat na více m 2.jpg
Datum článku: 10. 11. 2020

Pomoc lze vykřesat i tam, kde zdánlivě není naděje, ale chce to aktivně foukat do více jiskřiček současně

Jak je naznačeno již v úvodu, současná nelehká situace v souvislosti s koronavirem jedno z nejtěžších břemen klade právě na rodiče samoživitele malých dětí, kteří se musí jako sám voják v poli postarat o výživu, ošacení, bydlení výchovu i vzdělání svého potomka či rovnou několika potomků současně. To vše musí v této době zvládat většinou jen z ošetřovného a případně některé z dalších velmi nízkých sociálních dávek, protože do práce nemohou kvůli zavřeným školám i volnočasovým výchovným zařízením. Ještě ke všemu je nutné zvládat s dětmi distanční výuku, k níž je nutný počítač, notebook nebo v krajním případě alespoň chytrý mobil a není, kde na takové zařízení vzít. Dá se taková situace vůbec nějak zvládnout a odrazit se ode dna, když i na mimořádnou okamžitou pomoc od státu se musí čekat a vyplňovat formulář, který je i po zjednodušení složitý?

Zásadní v daném případě je, hledat pomoc na více místech současně. Že není dobré spoléhat se v případě potřeby pomoci pouze na jeden zdroj, radí i odborníci z řad psychologů a pomáhajících organizací.

Žádost o státní pomoc je dobré si podat v každém případě, ale současně s ní je třeba oslovit s prosbou o pomoc třeba i vzdálenější příbuzné a známé, zda by nemohli vypomoci třeba dočasným zapůjčením notebooku pro školáka, přenecháním přebytků ze zahrádky či odloženého oblečení a podobně. Ohledně bydlení je důležité oslovit několik azylových domů současně v bližším i vzdálenějším okolí. Situace v těchto zařízeních je v současné době také složitá, ale někde mají i krizové pokoje k poskytnutí na krátkou dobu. Ohledně jídla může pomoci zase potravinová banka.

A vždy se vyplatí požádat o pomoc všechny možné neziskové organizace charitu a podobně. I pokud oslovená neziskovka zrovna nemůže potřebnému v určité chvíli pomoci, může mu ukázat cestu a nasměrovat jej do zařízení, kde uspěje.

Klub osamělých matek pomáhá i osamělým tátům finančně i odbornou radou v těžkých životních situacích

Pomocí právě pro rodiče samoživitele, ať už se jedná o opuštěné matky či otce ve stejné situaci se zabývá třeba organizace s názvem Klub svobodných matek. Uvedená organizace se snaží pomáhat osamělým rodičům s dětmi v nouzi z celé ČR.

Zakladatelkou organizace je žena, která si situací osamělé matky sama prošla a musela zdolávat mnohá její úskalí. Uvedená pomoc vznikla už v roce 2017 a velmi dobře ví, kde daná ohrožená skupina osamělých matek či otců a jejich dětí potřebuje pomoc. Potřebným dokáží poskytnout rychlou jednorázovou pomoc finanční na jídlo, či nutné bydlení. Podařilo se jim sehnat například mnoha dětem rodičů samoživitelů notebooky pro distanční výuku a poskytují i bezplatné odborné poradenství třeba v otázkách právních, sociálních i jiných právě pro popsanou cílovou skupinu. Více zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Na sociální podnikání je možné získat i v roce 2023 zvýhodněné úvěry

Na sociální podnikání je možné získat i v roce 2023 zvýhodněné úvěry

Datum článku: 10. 01. 2023

Sociální podnikání je velmi prospěšná činnost, do níž se i přes nelehké podmínky pouští nejeden podnikatelský…

Více informací
MPSV bude v roce 2023 více podporovat zaměstnávání lidí nad 55 let a rekvalifikace v oblasti IT

MPSV bude v roce 2023 více podporovat zaměstnávání lidí nad 55 let a rekvalifikace v oblasti IT

Datum článku: 25. 11. 2022

Situace ohledně zaměstnanců a zaměstnávání se mění, potřeba jsou nové profese, populace stárne, mění se…

Více informací
Zaměstnavatelé budou mít zřejmě více povinností vůči rodičům i dalším pečujícím zaměstnancům

Zaměstnavatelé budou mít zřejmě více povinností vůči rodičům i dalším pečujícím zaměstnancům

Datum článku: 14. 11. 2022

Zaměstnanci, kteří potřebují zaměstnání skloubit s péčí o děti nebo případně postižené blízké…

Více informací
O podporu kvůli vysokým cenám energií si bude moci požádat více velkých firem

O podporu kvůli vysokým cenám energií si bude moci požádat více velkých firem

Datum článku: 01. 11. 2022

Velké a zejména energeticky náročné podniky mají v současné době nemalé starosti se zvládáním cen energií, tak…

Více informací