Pozor na podvody s DPH při poskytování pracovní síly
I v případě poskytování pracovní síly je nutné, aby si daňové subjekty hlídaly správný průběh přijímání zdanitelných plnění. I zde může docházet k podvodům s DPH, které následně přináší nepříjemné situace, protože se jedná o protizákonné jednání a Finanční správa si samozřejmě i tuto oblast pečlivě hlídá.

I při poskytování pracovní síly je třeba pečlivě hlídat daně
Pokud má subjekt v pořádku záležitosti kolem daní, může mu odpadnout až polovina tíživých starostí. Uvedená problematika se týká i oblasti DPH a poskytování pracovní síly pracovními agenturami.
Stále je však dost takových, kteří uvedenou situaci odmítají pochopit a účelově se snaží vyhýbat placení DPH při přijetí zdanitelných plnění a krátí si daňovou povinnost, neplní řádně povinnosti související s daní z příjmů ani odvody v oblasti pojistného.
Do podvodu se padá velmi snadno, horší je se dostat ven
Pokud se subjekt nechce dostat do problémů s daněmi, měl by si pečlivě hlídat své obchodní partnery i z hlediska zákona o dani z přidané hodnoty. Pokud jednání obchodního partnera vykazuje známky nestandardního chování, je důležité zbystřit, prověřit si situaci a případně společná jednání raději ukončit či přerušit, než se zaplést do podvodného jednání.
Důležité je zjistit si údaje o podnikatelské minulosti obchodního partnera a zvláště se v uvedeném případě zajímat o řádné povolení pro provozování zprostředkovatelských služeb pro poskytování pracovní síly. Neškodí prohlédnout si četnost změn v zápisech do obchodního rejstříku a podobné záležitosti.
Informace, jak se zachovat při nestandardním chování obchodního partnera v souvislosti s odvodem DPH a jak nespadnout do nástrah podvodu, čtěte zde.
Podobné články
Daňové úlevy a pardony vydávané v období pandemie nepromíjí daňové povinnosti za roky předcházející
Finanční správa ČR upozorňuje daňové subjekty, že daňové úlevy a generální pardony udělované v souvislosti…
Více informacíInformace o registraci k DPH v souvislosti se změnami v zákoně o DPH platnými od roku 2021
V zákoně o DPH a daňovém řádu došlo od 1. 1. 2021 opět k novelizaci, čímž se aktualizoval i dokument…
Více informacíProhlášení poplatníka i žádost o roční zúčtování musí být i v covidové době s vlastnoručním či elektronickým podpisem
Nejeden zaměstnanec každý rok vyřeší své daňové povinnosti podepsáním Prohlášení poplatníka k dani a žádosti…
Více informacíZměny v uplatňování odpočtu DPH u nájmu nemovitých věcí od roku 2021
Od 1. 1. 2021 došlo ze zákona ke změnám souvisejícím s uplatněním odpočtu DPH u nájmu nemovitých věcí.…
Více informací