Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Speciální tiskopis k uplatnění nároku na předčasný důchod s přiznáním do konce roku 2022

Žadatelé o předčasný starobní důchod, kteří chtějí mít tento důchod přiznán ještě v roce 2022, kvůli výhodnějším podmínkám, které přiznání dávky ještě v roce 2022 právě a jen pro rok 2022 poskytuje, ale kteří se bojí, že letos již na ně na úřadě nevyjde místo kvůli přetíženosti, si mohou požádat speciálním tiskopisem na ePortálu ČSSZ a celou záležitost stihnout.

Speciální tiskopis k uplatnění nároku na předčasný důchod s přiznáním do k 2.jpg
Datum článku: 03. 11. 2022

Speciální tiskopis pomůže získat předčasný důchod s datem přiznání ještě v roce 2022, i když je na úřadech přeplněno. Jde o určitou pojistku data, aby k vlastnímu sepsání žádosti na úřadě mohlo dojít později

Současná doba a záležitosti, které se v ní vlivem působení mnoha různých okolností dějí je v mnohém těžší a nejistější, než roky předešlé. Ale na straně druhé i nesnadné časy mohou skýtat tu a tam nějaké to plus, třeba může být výhoda u žádosti o předčasný starobní důchod. Jenže problém může být stihnout o dávku požádat včas, když úředníci žádosti kvůli přetížení nestíhají vyřizovat. Zdá se však, že když se řešení hledá je nalezeno, například pomocí speciálního tiskopisu, který je jakousi před žádostí, která pomůže klientům o výhodné podmínky předčasného starobního důchodu přiznaného v roce 2022 nepřijít.

Česká správa sociálního zabezpečení upozorňuje žadatele o předčasný starobní důchod, kteří splňují podmínky pro přiznání uvedené dávky a chtějí stihnout přiznání dávky ještě v roce 2022, aby mohli využít výhodnějších podmínek, které právě a jen rok 2022 pro danou záležitost poskytuje, že je zde možnost jak věc stihnout včas, i když je na úřadech přeplněno a klient se k osobní návštěvě letos už možná nedostane. Právě z důvodu uvedené situace vytvořila a na svém portálu zpřístupnila ČSSZ speciální tiskopis s názvem “Uplatnění nároku na dávku důchodového pojištění.“ Pomocí uvedeného tiskopisu si žadatel o důchod požádá nebo spíše předpožádá, tak, aby si zajistil přiznání dávky ještě s datem roku 2022, i pro případ, že by se samotné sepsání žádosti na úřadě, které je pro přiznání potřebné již v roce 2022 nestihlo. Podání tiskopisu dá žadateli jistotu, že datum uplatnění nároku bude v roce 2022, i kdyby k vlastnímu fyzickému sepsání žádosti na úřadě došlo později.

Návštěvě úřadu pobočky OSSZ se tedy žadatel o předčasný důchod úplně vyhnout nemůže, ta klíčová správná žádost musí být sepsána právě s úředníky po dohodě na vhodném termínu, kdy se budou moci klientovi věnovat. Termín návštěvy se dohodne po podání výše uvedeného tiskopisu klidně telefonicky či elektronicky.

Pozor: Pokud by se žadatel k sepsání uvedené žádosti na úřadě po odeslání tiskopisu v následně dohodnutém termínu nedostavil, tak si samozřejmě žádost o předčasný důchod nepodá a účinnost tiskopisu zaniká. Více informací lze nalézt zde.

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Přeshraniční práce na dálku a pravidla sociálního a zdravotního pojištění

Přeshraniční práce na dálku a pravidla sociálního a zdravotního pojištění

Datum článku: 21. 11. 2022

Práce na dálku čili v poslední době stále více probíraný a oblíbený home office nemusí probíhat jen na území…

Více informací
O všechny důchody by mělo jít žádat přes internet již od léta 2023

O všechny důchody by mělo jít žádat přes internet již od léta 2023

Datum článku: 15. 11. 2022

Kvůli žádosti o kterýkoli důchod, čili nejen starobní, ale i všechny druhy důchodů invalidních, vdovský důchod…

Více informací
O přeplatek na silniční dani si stále ještě mnoho poplatníků nepožádalo

O přeplatek na silniční dani si stále ještě mnoho poplatníků nepožádalo

Datum článku: 10. 11. 2022

Povinné placení daní není sice pro žádného poplatníka zrovna libůstkou a většina spíše přemýšlí nad tím, jak…

Více informací
Od února 2023 čeká zaměstnavatele při použití zvýhodněného pojistného nová povinnost vůči ČSSZ

Od února 2023 čeká zaměstnavatele při použití zvýhodněného pojistného nová povinnost vůči ČSSZ

Datum článku: 08. 11. 2022

Zaměstnavatelé, kteří budou v roce 2023 poskytovat některým specifickým skupinám zaměstnanců práci na zkrácený…

Více informací