Úřady práce by měly bedlivěji hlídat zneužívání dávek a ministerstvo práce by zase mělo efektivněji bojovat s chudobou
Intenzivně se pracuje na podobě rozpočtu pro rok 2020 a zaznívá i kritika, práce některých institucí, že nepracují dostatečně efektivně. Premiér kárá úřady práce i ministerstvo práce, že se nedostatečně hlídají dávky a současně by se měl lepšími výsledky projevovat i boj proti chudobě.

Úřady práce musí razantněji bránit zneužívání dávek a ministerstvo práce nedělá dost proti problémům s chudobou
Sestavování státního rozpočtu na další období není nikdy snadná věc a bývá to vždy provázeno napětím i nepříjemnou kritikou. Ačkoli rok 2019 nedospěl ještě ani do poloviny, plánování státního rozpočtu na rok 2020 jede na plné obrátky. Úporně se hledají peníze na to či ono a jak postupuje čas, sílí i kritika chyb a tlak na úřady i instituce, aby s prostředky zacházely s větší opatrností a úsporou.
Vyčiněno od premiéra za nedostatečné konání v oblasti zneužívání sociálních dávek i pomalost v postupu opatření proti chudobě a sociálnímu vyloučení, dostaly na konferenci k rozpočtu úřady práce i MPSV. Úřady práce prý nedostatečně zasahují proti občanům, kteří nechtějí pracovat, nesnaží se aktivně řešit svoji situaci a spoléhají se jen na sociální dávky. Jmenované instituce prý mají nejeden nástroj, jak proti popsanému jednání zasáhnout, ale nevyužívají tyto prostředky v celém jejich rozsahu, jak by měli. Ministerstvo práce a sociálních věcí si zase vytyčilo 15 důležitých bodů, podle kterých je nutné postupovat, aby se aktivně bojovalo proti vzniku, rozvoji i následkům chudoby a sociálního vyloučení v naší zemi. Když však na začátku roku uvedené ministerstvo podávalo zprávu, jak se v dané aktivitě krok od kroku posouvá, vyplynulo z ní, že spíše otálí na mrtvém bodě a k nijak jednoznačně převratným výsledkům se zatím dospět nepodařilo. Více zde.
Podobné články
Dokládání podkladů pro zprostředkování zaměstnání se zjednodušilo
Žádost o zprostředkování zaměstnání či podporu v nezaměstnanosti je třeba podložit několika doklady, které…
Více informacíSociální podniky mohou až do konce června 2023 žádat o bezúročné úvěry
Sociální podnikání je sice velmi prospěšné, ale nikdy není zcela snadné z hlediska finančního. Uvedené podniky si…
Více informacíŽivotní minimum od července 2022 zřejmě znovu o 5 procent vzroste
Životní minimum čili nejnižší částka příjmů, pod jejíž hranicí nastává stav hmotné nouze, se od července…
Více informacíPříplatek společníka mimo základní kapitál pomáhá řešit finanční potřeby z vlastních zdrojů
K fungování udržení i jakémukoli rozvoji jsou v každé obchodní společnosti stále potřeba finanční prostředky.…
Více informací