Města a obce mohou od poloviny května 2018 žádat EU o dotace na bezplatný veřejný internet
Města a obce mají v následujících dnech možnost žádat EU o peníze na rozšiřování sítí bezplatného veřejného internetu.

O dotace na veřejný internet je možné žádat od 15. května 2018
Vyhledávat si potřebné a důležité informace na internetu zdarma z jakéhokoliv veřejného místa je pro občany stále důležitější. Rychle si vyhledat potřebný údaj třeba uprostřed náměstí chce cítit jako samozřejmost stále více lidí ve všech městech a obcích naší země.
Vybudování a rozšiřování uvedené sítě však vždy stojí nemalé finanční prostředky a v rozpočtech měst a obcí se většinou úzkostlivě počítá každá koruna. O co nejlepší pokrytí bezplatným internetem se dnes aktivně snaží většina tuzemských měst a obcí a EU se rozhodla přispět k danému úsilí svými finančními prostředky.
Od 15. května 2018 začne EU přijímat žádosti o dotace na rozšiřování sítí veřejného internetu od měst a obcí. Výše poskytnuté dotace pro jednoho žadatele bude činit 15 000 eur.
Peníze jsou určeny na instalaci přístupových bodů veřejného internetu nebo na nahrazení staršího a dosluhujícího zařízení modernější technikou. Pro každou zemi Unie je vyčleněna k danému účelu určitá částka, která má svůj limit, proto je důležité s podáním žádosti neotálet a podat ji co nejdříve po nástupu termínu.
Podobné články
Zdanění či nezdanění příjmů z finančních podpor poskytovaných fyzickým osobám v souvislosti s následky epidemie a nouzovým stavem
Blíží se základní standardní termín pro splnění povinnosti podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob,…
Více informacíNový vylepšený web by měl již brzy lidem pomáhat s odhalením případného dluhu
Dluhy působí lidem většinou velké problémy a dokáží být velmi zákeřné a velmi často náhle doslova zničí…
Více informacíOrganizace cvičící asistenční psy mohou do 3. prosince 2020 žádat o dotaci na výcvik těchto pomocníků
To, že pes je člověku oddaným přítelem a může mu být i nenahraditelným pomocníkem v každodenním životě se ví…
Více informacíOd roku 2021 se zpřísní podmínky pro poskytovatele internetového připojení a Česká pošta se zřejmě začne dělit o licenci na poskytování poštovních služeb
Český telekomunikační úřad si pro rok 2021 připravil novinky, které asi nepotěší operátory poskytující…
Více informací