Vedení účetnictví Praha, Brno, Bratislava, Wien, Warszawa
Kompletní účetní servis a služby daňového poradce.
Vedení účetnictví, daňové poradenství ,zpracování mezd, roční uzávěrky a další účetní služby.

Co je potřeba si ujasnit než začnete podnikat

Jen chuť zkusit něco nového nebo dobrý nápad k podnikání opravdu nestačí. Je potřeba vyjasnit si několik základních mezníků bez nichž se podnikání nerozjede a nebude fungovat.

Co je potřeba si ujasnit než začnete podnikat.jpg
Datum článku: 27. 08. 2015

Pokud nemáte jednoznačně jasno ohledně financování svých podnikatelských aktivit, nemáte alespoň z poloviny jistotu, že váš záměr bude života schopný a zařadí se do konkurenčního prostředí, pak svoje podnikatelské plány znovu pečlivě přehodnoťte. Zkuste zda se vám podaří vytvořit si plán, jakousi osu vašich aktivit. Je potřeba mít jasno v tom. Jakým směrem se chcete pustit za jakým cílem a jakých prostředků použijete k jeho dosažení. Jestliže po zvážení všech uvedených okolností před sebou vidíte pouze mlhu nebo jen matný obraz čehosi zcela nejasného. Berte to jako jasný signál, že pro vaše podnikání ještě nenastal ten správný čas a svou energii prozatím zaměřte jiným směrem.

Dřina, disciplína sebereflexe

Že všechny začátky jsou těžké, nám ukazuje život často od začátku našeho bytí a pro podnikání to platí také. Není možné chtít se postavit na vlastní nohy a neumět se přitom systematicky rozhodovat a pracovat sám na sobě. Je důležité umět si udržet disciplínu, mít schopnost sebeovládání i sebereflexe a schopnost precizně dělat i věci do kterých se nám nechce. A k tomu všemu ještě přijmout a nést odpovědnost nejen za sebe a své jednání, ale případně i za další spolupracovníky. Jestliže o sobě víme, že jsme spíše nejistými snílky, kteří potřebují občas popostrčit a ukázat správný směr. Často se musíme do nepopulárních věcí nutit a trvá nám než se do nich pustíme, pak nám na podnikatelské dráze příliš volně nebude a riziko havárie je poměrně vysoké.

Prioritní otázkou jsou finance

Na uskutečnění všech plánů je potřeba mít konkrétní představy a i určité jistoty o finanční stránce našeho podnikání. Když máme k dispozici vlastní kapitál bude cesta jednodušší, ale pokud tomu tak není, musíme rozhodně vědět, kde jej získat a že na sebe bereme závazek jeho návratnosti. Proto je dobré a potřebné mít od začátku sestavený realizovatelný podnikatelský plán, který nám otevře dveře bank a finančních ústavů.

Ověřujte života schopnost svého plánu a případně jej přizpůsobte

Pokud chcete se svými plány uspět je důležité, aby byly kladně přijaty tam kde mají prospívat. To znamená víme co chceme dělat v čem podnikat, ale musíme mít protistranu zákazníky, odběratele, klienty. O nabízené musí být zájem a ten je potřeba si hned od počátku zjišťovat a ověřovat. Proto pozorujte, čtěte, ptejte se a na základě zjištěných informací dotvářejte a případně i pozměňujte své plány tak, abyste mohli co nejlépe začít i pokračovat.

Konkurence je přirozená součást podnikání a je třeba s ní počítat

Konkurence k podnikatelským aktivitám od samého počátku patří a to je potřeba nejen přijmout jako nezvratitelný fakt, ale spolu s tímto přijetím je klíčové učit se v konkurenčním prostředí obstát. Což může být zvláště na počátku velmi náročné a vyčerpávající.I zde je potřeba od prvních krůčků, hledat a vytvářet si účinnou strategii.

Podnikání není a nebude jednoduché, ale ani nezvládnutelně složité. Potřebuje však rozhodné osobnosti.

Účetnictví a daně jsou neoddělitelnou součástí podnikání, na www.vedeni-ucetnictvi.cz, vědí jak na ně

Sdílet článek:
Facebook >Google+ >Twitter

Podobné články

Finanční problémy jsou aktuální i při dnešní vysoké zaměstnanosti a více pozornosti by se jim mělo věnovat i zaměstnancům ve firmách

Finanční problémy jsou aktuální i při dnešní vysoké zaměstnanosti a více pozornosti by se jim mělo věnovat i zaměstnancům ve firmách

Datum článku: 28. 02. 2020

I když nám média stále hlásí, že se naší zemi ekonomicky dobře daří, máme  velmi nízkou míru nezaměstnanosti…

Více informací
Dětské skupiny se změní na jesle, aby rodiče mohli i po roce 2022 využívat péči o nejmenší děti

Dětské skupiny se změní na jesle, aby rodiče mohli i po roce 2022 využívat péči o nejmenší děti

Datum článku: 24. 09. 2019

Rodiče svěřující své potomky do péče dětských skupin se dívají do budoucnosti se směsí obav a nejistoty,…

Více informací
Finanční gramotnost pomáhají zlepšovat třeba i počítačové hry

Finanční gramotnost pomáhají zlepšovat třeba i počítačové hry

Datum článku: 18. 09. 2019

Finanční gramotnost je v současnosti dosti často diskutovaným tématem. Dost často se v dané souvislosti ozývá…

Více informací
Systém investičních pobídek se mění, zelenou dostanou rekvalifikační projekty na zvýšení kvalifikace a projekty zvyšující životní úroveň

Systém investičních pobídek se mění, zelenou dostanou rekvalifikační projekty na zvýšení kvalifikace a projekty zvyšující životní úroveň

Datum článku: 09. 09. 2019

Peníze je třeba investovat do podpory vzdělanosti a celkového zvyšování životní úrovně. Uvedeným potřebám se…

Více informací